690 680 960

Skusiły go ciastka, teraz grozi mu 10 lat więzienia

Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Lublina, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w jednym z lubelskich sklepów połakomił się na dwa opakowania ciastek. Kradzież zauważył właściciel i próbował interweniować. Został jednak pobity.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w dzielnicy LSM w Lublinie. Do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który z półki wziął dwa opakowania ciastek o łącznej wartości 14 złotych, następnie przeszedł obok kasy i nie zapłacił za towar.

Całe zdarzenie widział właściciel sklepu, który postanowił zainterweniować. Mężczyzna wyszedł przed sklep, gdzie zwrócił uwagę sprawcy. Wówczas złodziej stał się agresywny. Zaczął szarpać i uderzać w twarz sprzedawcę. Został jednak obezwładniony, a na miejsce wezwano policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka, który trafił na IV komisariat. Mężczyzna był już notowany za kradzieże i posiadanie narkotyków. Wczoraj usłyszał zarzuty kradzież rozbójniczej. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. haha i to jest polskie prawo..za ciastka mu grozi więzienie, ale jak wyłudzają VAT na miliony… już nie:D czyli jak kraść to miliony:D

  • Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o kradzież, tylko o zuchwałość. Zwykły złodziej ukradnie i ucieknie, to był bandyta, bo ukradł i spodziewał się podziękowań a nie zwrócenia uwagi. Dlatego słusznie prawo to rozgranicza.

  • Umiesz czytać? Rozbój, pobicie, recydywa…

   • o czym Ty opowiadasz.. zwykły bej osiedlowy ..fakt uuu groźny przestępca..a jak w Wawie reprezentowali kamienice..karki opłacane bili..szczuli i podpalali mienie..co Ci taki bej co nie ma na ciastka groźny ktoś mu nakopał i złapał i jemu się nazbierało za występki..czaisz..jakie mamy prawo..że pewni ludzie są nie dotknięcia;)

  • Nie tylko za ciastka. Liczył się czyn jako kradzież. Po za tym pobił człowieka.

 2. ,aa,boKrzycho.paPj

  To fakt ukradł i uważał , że właściciel sklepu nie ma prawa mu zwrócić uwagi,taki bezczelny cwaniaczek.A może celowe działanie by trafić do więzienia, przecież był świadomy że jest pewnie monitoring i świadkowie

  • sok z omnikrona

   Typowe zachowanie kowidianina bez maski. Przestraszony omnikronem reaguje agresją.

 3. 10 lat? O kurczątko… już lepiej jakby wsiał do samochodu i rozjechał właściciela, za wypadek ze skutkiem śmiertelnym tylko od 6 miesięcy do 10 lat.

  • o psia kostka miało być:
   za wypadek ze skutkiem śmiertelnym tylko od 6 miesięcy do 8 lat.
   Czyli lepiej w polsce kogoś rozjechać niż ukraść ciastka i szarpać się z policją.

 4. Postraszą go omnikronem i nic mu pewnie nie zrobią. I tak będzie się bał jak większość społeczeństwa.

 5. on myślał , że jak sędziom wolno sobie coś wziąć to i jemu też

 6. Kurcze, dobrze, że nie zabił pieszego na przejściu. Wtedy to dopiero miałby przechlapane! Do 8 lat więzienia by mu groziło.

  A, nie… Czekaj.

 7. morawiecki co tysiace ludzi na franki oszukał i robił wały z biskupem też

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas