690 680 960

Sprawca wypadku, w którym zginęło dwóch 19-latków, znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu

Jego dwóch kolegów zginęło na miejscu. Okazało się, że 19-latek z gminy Gościeradów był nietrzeźwy. Prosto ze szpitala trafił więc do celi. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Przesłuchany został kierowca audi, które w nocy z soboty na niedzielę uderzyło w drzewo w miejscowości Gościeradów Folwark w powiecie kraśnickim. Jak już informowaliśmy, około godziny 2 pędzące drogą krajową nr 74 Kraśnik – Annopol auto wypadło z drogi, z impetem uderzyło betonowy przepust a następnie w drzewo. Licznik pojazdu zatrzymał się na 200 km/h. W wypadku zginęły dwie osoby, obie to 19-letni mężczyźni z gminy Gościeradów. Trzecia osoba podróżująca pojazdem została ranna.

Jak się okazało, przeżył kierowca audi. Jego stan zdrowia już się poprawił, co więcej, mężczyzna mógł opuścić szpital. Został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Jak wynika z badań krwi, mężczyzna w momencie wypadku był nietrzeźwy. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. 19-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, a także kierowania pojazdem w takim stanie.

Mundurowi wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku z wnioskiem o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj mieszkaniec gminy Gościeradów został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Kraśniku, który przychylił się do złożonego wniosku. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. nadesłane, krasnik112, Policja Kraśnik)

33 komentarze

 1. Czyli że WORDY zamknięte to jak widać jednak dobra wiadomość, lepiej niech gówniarstwo dalej w GTA się rozbija, tak bezpieczniej

 2. Przecież można prosto rozwiązać groźne piractwo, wystarczy fizycznie ograniczyć prędkość pojazdów do maksymalnej dozwolonej na autostradzie. Nie będzie to prędkość wszędzie bezpieczna, ale zawsze coś. W ciężarówkach zdaje egzamin, więc w czym problem? Posłowie mają za szybkie fury?

  • Bardzo dobry pomysł. 140 km/h to wystarczająca prędkość, aby sprawnie wyprzedzić tam, gdzie trzeba zdążyć przed pojazdem jadącym z naprzeciwka. A na autostradzie są przynajmniej dwa pasy ruchu w jedną stronę, więc z wyprzedzaniem i tak nie trzeba się śpieszyć, gdyż nic nie nadjedzie z naprzeciwka.

 3. To coś to Audi mówicie….

 4. Do 12 lat. Buahaa!!
  Zamordował dwie młody osoby z premedytacją!
  Do 25lat za takie morderstwo!

 5. 200km/h i człowiek po wypadku z tą prędkością po 3 dniach już sprawny? niesamowite.

  • To 200 km/h jest hipotetyczne gdyż położenie wskazówki mogło być skutkiem uderzenia w drzewo. Prawdziwą przyczyną była zerowa prędkość przepustu i drzewa. Do tego wystarczy połowa tej prędkości.

 6. To nie prędkość zabija tylko gwałtowne zatrzymanie.
  A teraz ktoś pojeździ na 19 cali. 😉

 7. A wy dalej te swoje 200. Żal to czytać co wypisujecie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie