690 680 960

Spieszył się na pogrzeb. Na rondzie przy Makro zderzył się z dacią (zdjęcia)

Zignorowanie znaku stop a w konsekwencji wymuszenie pierwszeństwa przejazdu po raz kolejny było przyczyną zderzenia dwóch aut na rondzie przy Makro. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 11:45 na rondzie Kasprzaka w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej zderzyły się dwa samochody osobowe: dacia i toyota. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący toyotą mężczyzna jechał od strony zamku. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak stop i doprowadził do zderzenia z dacią, której kierowca zjeżdżał z ronda.

Podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Jak wyjaśniał sprawca zdarzenia, spieszył się na pogrzeb i nie zauważył znaku stop. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Nie ma utrudnień w ruchu.


(fot. lublin112, nadesłane – Piotrek, Katarzyna)

11 komentarzy

 1. Nie ma się co spieszyć na pogrzeb. Szczególnie własny.

 2. A co ma się pośpiech do niezauważenia znaków? To co on, leciał z prędkością światła, że nie zauważył?

 3. Nie ma co,spieszył się na własny pogrzeb i nie wyszło.Nie będzie stypy.

 4. toyota LPA widocznie mało śledzi 112 i nie słyszał o znanym w regionie rondzie;p

 5. powiem tak; fascynujecie sie wypadkami na rondzie! a może coś zmienić ! bo to nienormalne aby dwa razy w tygodniu były tam stłuczki jakieś światła progi zwalniajace etc. wrzucajcie jakies propozycje jak to rozwiazać a nie jedynie momentami głupie komentarze!

  • Wydaje mi się, że wystarczy stosować się do znaków. Jak ktoś będzie chciał to i czerwone światło nie przeszkodzi

  • Ale co tam można zmienić? Ewentualnie można by zmienić geometrię – by było to prawdziwe rondo – by nie dało się przejechać na wprost, ale i to nie przeszkodzi się wbijać bez sensu… przykład to choćby przebudowane skrzyżowanie DMM/Grabskiego/Sulisławicka – są światła? Da się je zignorować? Da się.

   A może należałoby poprosić Policję, by tam postawiła policjantów, którzy mogliby wytłumaczyć co znaczą te dziwne kanciaste znaki z napisem STOP? Wyszłoby taniej, a i byliby blisko od „zakrętów śmierci” na Witosa, wszak tam też trzeba by czasami podjechać, bo niektórzy mają problem ze zmieszczeniem się w jezdni.

  • Dwa razy w tygodniu???haha,chyba na dzień;a to skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest bardzo zrozumiałe dla normalnych kierowców.

 6. Badania dle ślepych i nie douczonych kierowców i odbieranie kwitów za rażące naruszenie przepisów to chyba najlepsza metoda na zmniejszenie ilości zdarzeń na tym rondzie

 7. Onanis Samokopulos

  Droga Redakcjo, raczej „spieszył”, a nie „śpieszył” – chyba, że coś się zmieniło w ortografii od czasu mej edukacji, pzdr

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska