Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieżyca i komunikacyjny chaos w Anglii. Samolot z Lublina do Londynu nie wystartował

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, jakie panują w Anglii, występują bardzo duże problemy komunikacyjne. Dotknęły one również lotnicze połączenia z lubelskiego lotniska.

Od kilku dni mieszkańcy Anglii zmagają się z nagłymi zmianami pogody. Najpierw kraj nawiedził sztorm Karolina, teraz jest to atak zimy. Intensywne opady śniegu sprawiły, że w wielu regionach doszło do paraliżu komunikacyjnego. Władze wydały ostrzeżenia dla mieszkańców Wschodniej, Północno-Zachodniej oraz Południowo-Wschodniej Anglii. Trudne warunki występują m.in. w Londynie oraz w Walii, gdzie spadło blisko 30 cm śniegu. Do tego panuje silny i porywisty wiatr.

Z tego powodu duże opóźnienia notuje Kolej Narodowa National Rail, do kierowców zaś skierowano apele o właściwe przygotowanie do podróży. Chodzi o zabranie ze sobą łopat do śniegu, dodatkowego ciepłego ubrania a także zapasu leków i pożywienia na wypadek utknięcia w zaspie i konieczności długiego oczekiwania na pomoc.

Śnieżyca sprawiła, że również na wielu lotniskach występuje paraliż komunikacyjny. Problemy ze startem jak i lądowaniem mają samoloty w portach lotniczych w Birmigham, Stansted, Luton oraz w Manchesterze. Samolot linii lotniczych Wizz Air, który z lubelskiego lotniska miał wystartować do Londyn Luton o godzinie 11:30 odleciał z ponad godzinnym opóźnieniem. Do tej pory nie wystartował zaś samolot linii Ryanair z godziny 10:40 do Londyn Stansted.

(fot. nadesłane – M. Nawarkiewicz)
2017-12-10 14:05:56

12 komentarzy

 1. jak teraz angolowi wytmaczyc ze jutro widlak bedzie stal bedz obslugi?

  • Przynajmniej zarabiam lepsze pieniądze i wszystko, co chcę kupić jest w moim zasięgu, aniżeli w tym biedakraju, gdzie każdy tylko kombinuje i myśli jak tu się czyimś kosztem nachapać. Kurs na widlaka mnie kosztował 80 funtów, a zarabiam 2500 funtów. Lepiej nie przeliczaj, bo się jeszcze pomylisz w wydawaniu kasy zza stanowiska w Biedronce.

   • Zapomniałeś dodać,że w dwa miesiące te 2500£ zarabiasz.Czyli tylko trochę więcej niż dobry fachowiec u nas w budowlance.

   • Rób po 20 nadgodzin tygodniowo, zarzynaj się, to może tyle wyrobisz.
    Ja wolę ponad połowę z tego, na rękę, tutaj. Pracuję od 8 do 16…
    Odliczywszy koszty życia i to, że tutaj jestem u siebie (a to nie do przecenienia – przyzna każdy emigrant) – biduj w tej Anglii biedaku i niech cię Bozia chronią przed kolegami z BNP 🙂

    • Co sobie kupiłeś ostatnio nie dlatego, że było na promocji, a dlatego, że Ci się podobało i było Cię na to stać? Bo ja Huawei 10 Mate. 🙂

 2. Pijanego generała na pokładzie nie było?

 3. A do tego wszystkie gary na zmywakach będą leżały brudne……..;)

  • No, i to jest chyba najbardziej dolegliwy problem anglików – sami będą musieli gary zmywać

 4. 20 letni? To stary jakiś ten samochód, wtedy nawet nie produkowali x5, chyba turasy przylepiły znaczek na jakimś strupie a ten matoł to łyknął za duże pieniomdze. Ale pociesz go, że znowu 5 lat na zmywaku i odrobi stratę.

 5. Fajnie że się udzielasz w wypowiedziach bo cięgle zapominam że są tacy inteligentni i skromni ludzie jak ty bimmer razem ze swoją dziadowską bryką. Poprawiasz mi nastrój.

 6. I D I O T A

 7. Daj Boże, abyście tyle dożyli…z taką fantazją i na takiej furze.