W śmigłowcu znaleziono ładunek wybuchowy. Duże ćwiczenia służb przed lubelskim szpitalem

Działania związane z reagowaniem w przypadku podłożenia ładunku wybuchowego doskonaliły dzisiaj lubelskie służby ratunkowe. Wszystko odbyło się na terenie szpitala przy al. Kraśnickiej.

Niezwykle realistyczne ćwiczenia przeprowadzone zostały dzisiaj na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Brały w nich udział siły Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na lądowisku szpitala, ujawniła w bagażu przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym. Natychmiast ewakuowali pacjenta a następnie powiadomili policję. Pierwsi ma miejsce dotarli funkcjonariusze z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów.

Następnie przy pomocy robota pirotechnicznego ładunek został wyciągnięty na zewnątrz i unieszkodliwiony. Celem przeprowadzonych działań było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej.

(fot. lublin112)
2017-11-28 20:00:53

6 komentarzy

 1. To pewnie ci z Algierii podłożyli

 2. Bardzo realistyczne. Pacjent z bombą w śmigłowcu ratowniczym. Zawsze zabierając nieprzytomnego pacjenta trzeba zabrać jego teczkę z ładunkiem wybuchowym?

 3. Troszkę nie przemyślane było stawanie między ładunkiem a tego typu płotem. Pirotechnik może i przeżył by wybuch, ale spotkania z takim ogrodzeniem to raczej nie…

 4. SUPER TYTUŁ PANOWIE REDAKTORZY, RODEM Z FAKTU I UNIWERSYTETÓW DZIENNIKARSTWA ALA WSPA. PRZYCIĄGA UWAGĘ, CO Z TEGO, ŻE KŁAMIE… ŻENADA

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja