Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Śmiertelnie potrącił pieszego i odjechał. Apel policji do świadków tragicznego wypadku

Kilkanaście kilometrów za granicą województwa lubelskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd dostawczy. Niewykluczone, że samochód mógł w dniu zdarzenia przemieścić się na teren naszego regionu.

Do wypadku doszło w miniony piątek 2 września około godziny 20, na 135 km drogi krajowej nr 79 w Lipsku na ul. Spacerowej – na wysokości nowej drogi prowadzącej do mostu na Wiśle, w kierunku Kamienia w woj. lubelskim.

Mundurowi ustalili, że jadący od strony Ożarowa pojazd uderzył w idącego drogą mężczyznę, w wyniku czego ten poniósł śmierć na miejscu. Leżące na poboczu ciało zauważył jadący tą drogą inny kierowca, który powiadomił służby.

W toku prowadzonych czynności, policjanci wstępnie ustalili, że sprawca wypadku jechał pojazdem dostawczym, prawdopodobnie koloru białego. Nadal jednak nie jest znana tożsamość kierowcy tego auta. Być może jakiś kierowca zarejestrował na samochodowej kamerce ten pojazd.

W związku z tym, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipsku poszukują świadków tego zdarzenia, bądź innych osób, które mogą posiadać informacje na temat tego wypadku i proszą o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku przy ul. Spacerowej 31A lub telefoniczny, dzwoniąc pod numer telefonu 47 70 28 200, a także pod alarmowy 112.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. na drodze to pojazd powinien mieć bezwzględne pierwszeństwo

  • To co ma robić pieszy idący poboczem? Teleportować się?

   • Pieczychlebek Garncarz

    Więc niech idzie poboczem, a nie drogą. Będzie bezpieczniej dla niego.

    • Pobocze to część drogi, a nawet jezdni.

     Jeszcze jakieś złote rady?

     • walnij se baranka jak nie widzisz różnicy miedzy słowem droga a pobocze

      • „Droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, POBOCZA, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, ruchu osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt”

       Źródło: Wikipedia.

       To kto powinien sobie teraz walnąć baranka?

 2. Pieczychlebek Garncarz

  Kajfasz nie filozofuj. Nie ogarniasz. Pobocze nie jest częścią drogi. Jest poboczem.

 3. mógł go zepchnąć z tego pobocza i byłaby zbrodnia doskonała