690 680 960

Skoda dachowała na chodniku i ścieżce rowerowej. Kierowca trafił do szpitala (zdjęcia)

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, jaki miał miejsce na ul. Dekutowskiego w Lublinie. Zaczepiona przez ciężarówkę skoda została wytrącona z toru jazdy po czym dachowała.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 18 na ul. Dekutowskiego w Lublinie. Na wysokości szpitala MSWiA dachował samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą mężczyzna poruszał się lewym pasem jezdni w kierunku Drogi Męczenników Majdanka. W pewnym momencie postanowił zjechać na prawą stronę jezdni. Nie zauważył, że tuż obok niego jedzie skoda.

Zaczepione przez ciężarówkę auto zostało wytrącone z toru jazdy. Następnie wypadło z jezdni po czym dachowało na chodniku i ścieżce rowerowej.

Skodą podróżowała jedna osoba. Kierowcę przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Przez takich patałachów towarzystwa ubezpieczeniowe już przymierzają się do podniesienia stawek OC.Ciekawe czy będą premiowani jeżdżący bez wypadków.

 2. A dlaczego jechał lewym pasem?

  • Bo prawym trzeba nad asfaltem się unosić

  • Lewy pas służy do jazdy, tak samo jak prawy. Tym bardziej w mieście. Nigdzie nie jest zabronione poruszanie się lewym pasem.
   A pewne zalecenia, żeby w przypadku wolnego prawego pasa, zajmować prawy pas – to korzystając z nomenklatury tego forum – nieżyciowe przepisy. Szczególnie w mieście.
   Poza tym, jeżeli na obu pasach, ruch odbywa się z prędkością zbliżoną do maksymalnej, to o jakim tzw. „blokowaniu czy utrudnianiu ruchu zaraz napiszesz”? Chcesz powiedzieć, że przekraczanie dozwolonej prędkości, jest lepszym wykroczeniem niż tzw. blokowanie lewo pasa? Jeżeli tak uważasz to to uzasadnij.

 3. Musiał nieźle zapie…….c ta osobówka że aż na boku się poloz6l

 4. Ciekawe, czy kierowcy ciężarówki policja zatrzymała prawo jazdy.

 5. Takie dachowanie przy 49km/h. Niesamowite

  • Fotoradar go oślepił, zdenerwował rowerzysta jadący bez kasku, a poza tym, to skutek nowych przepisów oraz Świętych Krów, które wjeżdżają na skrzyżowanie bez zatrzymania się, bo mają zielone.

  • Jakie 49km/h?
   Z tego co czytam na forach, to po zmianach przepisów 49km/h to teraz wszyscy jeżdżą nawet poza zabudowanym.
   W mieście, na dwukierunkowych śmigają 15-20km/h. T tutaj mamy dwujezdniową drogę, więc podejrzewam, że jeden z najbezpieczniej jeżdżących kierowców Europy (bo takie coś wczoraj wyczytałem), leciało coś koło 35km/h.

 6. Prosta, równa, szeroka, jednokierunkowa jezdnia, bez PdP, bez dojazdów. Przy niewielkim ruchu drogowym i nienajgorszych warunkach atmosferycznych.
  Zdaniem poganiasz, powinien na niej obowiązywać podniesiony limit prędkości. Bo przecież nic co złego, w tej sytuacji, nie może się wydarzyć.
  Potencjalne ofiary na chodniku się zakopie i po sprawie, bo prawo do zapie^%^&%^ jest prawem nadrzędnym nad bezpieczeństwem innych osób.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin