Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skazany przez sąd poseł z naszego regionu nie trafi do więzienia. Przynajmniej na razie

Gorąco dziś w sprawie posła z naszego regionu Mariusza Kamińskiego. Choć nie pochodzi on z Lubelszczyzny, to jednak tu zdobył mandat do Sejmu. Wiadomo już, że na razie nie trafi do więzienia.

W piątek Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie marszałka Sejmu dotyczące wygaszenia mandatu Mariusza Kamińskiego. Oznacza to, iż w dalszym ciągu pozostaje on posłem i ma posiadać immunitet. Wczoraj taka sama decyzja zapadła w sprawie Macieja Wąsika.

Wywołało to spore zamieszanie. Szymon Hołownia wskazał, iż Wąsik i Kamiński są przestępcami, a postanowienie o wygaszeniu ich mandatów zostało im doręczone pod koniec grudnia. Zaznaczył, iż mieli oni prawo odwołać się do Sądu Najwyższego, ten jednak „dotknięty deformami Ziobry, pogrążył się w proceduralnym chaosie”. Zapewnił jednocześnie, że kiedy otrzyma komplet orzeczeń, podejmie wynikające z nich kroki. Zaznaczył przy tym, iż procedura ta nie wstrzymuje wykonania kary pozbawienia wolności.

Chodzi tu o fakt, iż Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego nie jest uznawana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej za niezawisły sąd. TSUE określił, że izba „nie jest niezawisłym i bezstronnym sądem” z uwagi na okoliczności, w jakich powołani zostali zasiadający w niej sędziowie.

– Nielegalna izba kontroli obsadzona uzurpatorami robi to, do czego została stworzona. Chroni polityków PiS i utrwala bezprawie. Teraz zdecydowała się „orzec” w sprawie byłego posła Kamińskiego bez akt. Skrajna impertynencja i poczucie bezkarności – określił działanie izby adwokat Michał Wawrykiewicz, współzałożyciel inicjatywy Wolne Sądy.

Z kolei były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że marszałek Sejmu nie może wskazywać palcem, kto jest posłem, a kto nie. Tak samo jak nie może wpływać na składy orzekające w sądach. Dodał, iż jeśli funkcja ta przerasta możliwości Szymona Hołowni, zawsze może niecałe dwa lata, które zostały mu do końca rotacji spędzić na nagrywaniu filmów na YouTube, gdyż tam radzi sobie znakomicie.

Przypomnijmy, w ostatnich wyborach parlamentarnych Mariusz Kamiński startował do Sejmu z naszego regionu, dokładnie z okręgu nr 7 obejmującego m.in. Chełm i Zamość. Wraz z Maciejem Wąsikiem, jako byli szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostali uznani za winnych m.in. przekroczenia uprawnień, podżegania do korupcji i fałszowania dokumentów oraz skazani na karę dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Do tego dochodzi 5-letni zakaz zajmowania podobnych stanowisk.

99 komentarzy

 1. Zalecamy czytanie z większą uwagą, bo drugie zdanie tekstu szanownemu komentującemu umknęło. Tak to jest jak się komentuje po przeczytaniu samego tytułu.
  „Choć nie pochodzi on z Lubelszczyzny, to jednak tu zdobył mandat do Sejmu. „

 2. I teraz można ich ułaskawić, jeśli są tego godni. Moim zdaniem są przestępcami i zasłużyli na odsiadkę.

 3. Ostatni sprawiedliwy

  Kiedy ci hipokryci w końcu zniknął…jak by mieli za grosz honoru by się sami usunęli w cień! A bałagan po pisiorach został wszędzie!

  • ANAL-fabeta – młody, wykształcony z dużego miasta

  • menelu drogi bałagan i bagno zostawiła po sobie PRL a PO i jej satelity tylko to bagno powiększają i bronią do ostatniej kropli krwi bo dla komuch – postkomuch przepraszam obecnie liberała to ostatnia deska ratunku. czy ty nie widzisz, że całe to tałatajstwo nie ma najmniejszych kompetencji ZERO wykształcenia i ZERO pomysłu na rządzenie poza zniszczeniem i oddaniem wszystkiego w obce ręce.

 4. Za 2 lata zmieni się prezydent i Kamiński pójdzie siedzieć za podsłuchiwanie pegazusem. 🙂

  • Ułaskawi go na przyszłość ostatniego dnia prezydentury i będzie tłumaczył, że można na każdym etapie, nawet przed wszczęciem postępowania

 5. Za sam ten gest powinni go zamknąć na trzy miesiące ja jak bym tak np w sądzie pokazał to by mnie be kajdankach wyprowadzili

 6. Po pierwsze nie z naszego regionu tylko tu wybrany zrzutek z Warszwy, po drugi osobnik bez honoru i godności taki zwykły pijaczyna tzryma się stołka w Sejmie bo nie potrafi nic konstruktywnego robić. To nie walka z korupcją tylko przekraczanie uprawnień. Kolejnym krokiem Dudy będzie akt łaski dla Dudy tak na zapas i profilaktycznie rozwód dla córki choć jeszcze jest stanu wolnego to taka metoda Andrzeja.

 7. A nowe standardy prawa rozumiane przez PO to takie że skazany i siedzący w więzieniu gość z lubelskiego został awansowany ,wyciągnięty z pierdla i reprezentuje państwo polskie-nas w jnstytucji europejskiej. Ot świętoszek . .Pamiętamy słowa – będziemy bronić swoich jak niepodległości. Prawo dotyczy jedynie zwykłych obywateli a elity mają się doskonale.

  • Ten gość z lubelskiego o ktorym mówisz – Karpiński nie został skazany tylko dostał zarzuty i został aresztowany. Ale o jego winie sąd nie orzekł. Ciebie też można oskarżyć, aresztować i trzymać w areszcie mimo nieskazania, jak ktoś będzie bardzo chciał żeby tak było.

 8. Hehehe, może następnym razem się uda.

  Deutschland, Deutschland über alles.

Dodaj komentarz

Z kraju