Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kaufland zapewnia, że strajk pracowników był nielegalny. „Podwyżki wynagrodzeń przyznajemy regularnie”

Po ubiegłotygodniowej akcji protestacyjnej pracowników sieci handlowej Kaufland, firma zapewnia, iż priorytetowo traktuje kwestię ich satysfakcji. Właściciel sklepów dodaje, iż od początku działalności zapewniamy stabilne i bezpieczne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju oraz świadczenia pozapłacowe dostosowane do aktualnych potrzeb zatrudnionych.

Jak już informowaliśmy, w minioną sobotę w ramach strajku ostrzegawczego załoga niektórych sklepów na dwie godziny przerwała obsługiwanie klientów oraz wykonywanie swoich obowiązków. W tym czasie stanęli z transparentami oraz planszami, na których wypisane były hasła nawiązujące do żądań, jakie wysuwają od dłuższego czasu wobec swojego pracodawcy.

Jak wyjaśniał przewodniczący Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy Michał Lewandowski, pracownice i pracownicy domagają się przede wszystkim godnych wynagrodzeń za swoją ciężką pracę. Walka załogi o godne warunki pracy w sklepach sieci Kaufland dotyczy też zwiększenia zatrudnienia oraz wprowadzenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

– Pod względem oferowanych warunków finansowych nieprzerwanie od kilku lat znajdujemy się w czołówce sieci handlowych w Polsce, a podwyżki wynagrodzeń przyznajemy naszym pracownikom regularnie każdego roku. Pomimo wyzwań, jakie stawiają przed nami rosnące koszty działalności oraz wysoka inflacja, zdecydowaliśmy się na przyznanie pracownikom podwyżek wynagrodzeń, zgodnych ze standardami rynkowymi – tłumaczą przedstawiciele sieci.

Kaufland zapewnia, iż na rzecz podwyżek wynagrodzeń przeznaczono 110 mln zł, a pracownicy objęci pierwszą turą zmian mieli
otrzymać podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 600 zł brutto. Propozycja została przedstawiona wszystkim organizacjom związkowym działającym przy firmie.

– Nasza propozycja jest jednoznacznie korzystna dla pracowników, dlatego akcję związku zawodowego uznajemy za godzącą w interesy pracowników. Wyrażaliśmy nadzieję, że strona związkowa będzie kierowała się dobrem ogółu pracowników i poprze inicjatywę pracodawcy. Jako pracodawca mieliśmy również obowiązek poinformowania pracowników o tym, że zainicjowany przez organizację związkową strajk ostrzegawczy jest nielegalny i w tym zakresie są oni wprowadzani w błąd przez związek – dodają przedstawiciele firmy.

Kaufland zapewnia, że choć związki nie wyraziły poparcia wobec propozycji pracodawcy dotyczącej podwyżek, w trosce o dobrostan zatrudnionych niebawem przedstawione zostanie alternatywne rozwiązanie. Do tego firma pozostaje otwarta na konstruktywny dialog, a wszelkie sprawy dotyczące pracowników mają być konsultowane ze stroną związkową.

PRZECZYTAJ 

Pracownicy dużej sieci handlowej przerwali obsługiwanie klientów. Nie wszyscy wzięli udział w proteście

17 komentarzy

  1. Plujecie na Niemców a w ich marketach zakupy robicie, bo promocja na karkówkę i kaszankę. Gdzie wasza godność patrioci?

  2. Ja nie mieciu,ś tuSSkowy

Dodaj komentarz

Z kraju