Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przybywa wody w rzekach regionu, są przekroczone stany ostrzegawcze. IMGW wydało ostrzeżenie

W związku ze spodziewanym dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach naszego regionu wydane zostało ostrzeżenie hydrologiczne. Nie ma jednak ryzyka osiągnięcia stanów alarmowych.

W większości rzek województwa lubelskiego podnosi się stan wody. Obecnie stan ostrzegawczy przekroczony został na Bugu w Dorohuski i Krznie w Malowej Górze. O blisko metr w ciągu kilku dni podniósł się też poziom Wisły w Annopolu, jednak rzeka cały czas płynie poniżej stanu ostrzegawczego.

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne związane z dalszym wzrost poziomu wody na Bugu oraz Krznie a także na Tanwi. W związku ze spływem wód opadowych, spodziewany jest też dalszy wzrost poziomu Wisły. Tu jednak mowa o odcinku jedynie w powiatach kraśnickim i opolskim.

Hydrolodzy wskazują, iż w związku z prognozowanym sporym spadkiem temperatur, sytuacja będzie się normowała a tym samym nie ma zagrożenia osiągnięcia przez rzeki stanów alarmowych.

2 komentarze

  1. Póki przybywa wody w rzekach regionu, kopmy dołki póki matka Ziemia nie zamarznięta i stawiajmy beczki pod rynny, żeby nie zabrakło nam wody jak przyjdzie majowo-czerwcowa susza (a przyjdzie jak co roku)

  2. Zobaczymy jak sobie POwcy poradzą z powodzią

Dodaj komentarz