690 680 960

Sieć handlowa zaczyna przyjmować butelki bez paragonu. To jeden z elementów akcji „Stop Marnotrawstwu”

Od dzisiaj nie trzeba posiadać paragonu, aby oddać butelki zwrotne i otrzymać w zamian za nie kaucję. Jedna z sieci handlowych postanowiła przyjmować wszystkie opakowania szklane, bez względu na to, gdzie je zakupiono.

37 komentarzy

  1. Bo powinno być jak w Niemczech.Automaty do zwrotu butelek,puszek,skrzynek. Za zwrot butelki lub puszki masz 0.25 euro. Co tydzień 2 wory wywalam i mam 30 euro ok.135zł.

  2. To chyba tylko medialny start akcji. Tabliczki w sklepie wiszą do miesiąca i jeszcze w marcu po porządkach w piwnicy oddawałem butelki bez paragonu. Całą akcje jak najbardziej popieram.
    A butelki wszystkie powinny być zwrotne (można dopuścić jakiś niewielki procent 3-5% jako niezwrotne w całej rocznej produkcji danego browaru – okolicznościowe itp.). Poza tym wszystkie sklepy powinny mieć obowiązek przyjmowania o ile nie zostanie wprowadzona możliwość oddawania butelek w zewnętrznej firmie/organizacji. Obecnie w niektórych sieciach te same butelki są sztucznie oznaczane jako bezzwrotne.

  3. W końcu! Super

  4. Żadna firma nie robi niczego bezinteresownie. Ale dobrze że robią takie zbiórki. Szkoda że bezzwrotne zaśmiecają nadal

  5. Dobre i tyle. W UK nie ma żadnych butelek zwrotnych za kaucję. Ale za to są dobrze działające sortownie odpadów , które wysyłają szkło (butelki) do ponownego użytku.

  6. Teraz czas na kolejne sieci. Może coś się wreszcie ruszy w tym temacie. Zbieranie paragonów by potem oddać butelki jest chore – ja przestałem przez to robić zakupy w Auchan na Chodźki: kiedyś przyjmowali butelki bez problemów (na każde zakupy brałem ich kilka na wymianę), ale tak ze 2 miesiące temu jakaś blondyna mi odmówiła (miałem 4 butelki) jeszcze robiąc mi wykład, że zawsze potrzebny był paragon i nie potrafiła zrozumieć, że wcześniej nikt tego ode mnie nie wymagał (oddawałem puste butelki, po chwili kupując kolejne pełne). Podziękowałem i już tam nie robię zakupów, to nie był mój ulubiony sklep, a takim podejściem zrazili mnie do końca.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy