Ruszyła kampania wyborcza. Agitacja w kościele, plakaty na ulicach

O rozpoczęciu mocnej kampanii wyborczej na terenie Lublina informują licznie nasi czytelnicy. W mieście pojawiają się krzykliwe plakaty, z kolei na kogo należy głosować, można również usłyszeć podczas kazania w kościele.

Przed kilkoma dniami premier Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbędą się one w dniu 21 października, zaś dwa tygodnie później, 4 listopada zaplanowano drugą turę. Oznacza to, że od 14 sierpnia oficjalnie mogły ruszyć kampanie wyborcze.

W tym roku politycy z agitacją wyborczą wystartowali od samego początku. Na ulicach Lublina pojawiły się billboardy, które wywołują mieszane uczucia wśród mieszkańców. Jak piszą do nas czytelnicy, strach się zastanawiać, co będzie dalej, skoro zaledwie po kilku dniach kampanii pojawiają się tak krzykliwe i uderzające w przeciwników plakaty.

Widnieje na nich rozwścieczona twarz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz hasła z różnymi, krytycznymi dla tej partii stwierdzeniami. Firma Stroer, do której należą nośniki, gdzie znajdują się plakaty, nie udziela informacji, na czyje zlecenie zostały one naklejone.

Jak się jednak okazuje, na plakatach można odnaleźć napisanego drobnym drukiem autora kampanii. Jest nim komitet wyborczy „Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska”. Oznacza to, że kampanię billboardową sfinansowała partia Platforma Obywatelska.

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że agitacja ruszyła już także w kościołach. Jak wyjaśnia, na porannej mszy w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Nałkowskich w Lublinie, z kazania wygłoszonego przez proboszcza wyraźnie można było odczytać, na kogo należy głosować, a na kogo nie.

Jak dodaje, nie jest to pierwszy raz, kiedy duchowny nawołuje wiernych do popierania danej partii politycznej lub też innych akcji prowadzonych przez np. Caritas. Z kolei często zaznacza, aby nie brać udziału np. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

101

(fot. nadesłane)
2018-08-17 18:05:19

Zobacz również

61 komentarzy

 1. Pan Zdzich z Bursztynowej

  Moim kandydatem jest Bimmer. Ma chlop pasje i jest lokalnym patriota. Slodkie jest to jak czesto w swoich postach wspomina o Dysie i o Lublinie.

 2. całe szczęście już emeryt

  Dla tego uważam że placówki obcego państwa Watykan, należy w Polsce zdelegalizować, a cały grabiony majątek od 1000 lat zrepolonizować i przekazać biednym !!

  • W pełni popieram….!!!!!

  • słodki emerycie w Polsce nie ma ludzi biednych są tylko nieroby i udający biednych z GOPS-u

  • A coś ci kościół żałował? Czemu w prokuraturze na przestrzeni lat nie było ani jednego pozwu o kradzieżyciu nawet za koalicji SLD up? Jak ktoś zapisze ziemię Kościołowi to zle, jak osobie fizycznej zwłaszcza ateiści to przecież już jego dobra wola. A wszystkim tym co wykrzykują za paligłupem ze fundusz kościelny okrada państwo radzę przeczytać akt założycielski i wzamian za co wypłacane są odszkodowania.

   • Literówka – nie żałował a zrabował

   • całe szczęście już emeryt

    Patrz, a w rejestrze pedofilów nie ma żadnego księdza… jacy oni wspaniali i miłosierni… A odszkodowanie to oni powinni płacić Polsce min. za wsparcie rozbiorów Polski, ale o tym się nie mówi…

 3. PiS jak to PiS, wiele można im zarzucić. Ale bardziej dennej opozycji, notorycznie kopiącej pod sobą doły to przez dziesięciolecia nie było.

  • Bo opozycja mimo tego, że totalna to dalej jest postrzegana, że powinna być kulturalna i europejska a PISowi wszystko wolno bo to nasze przaśne, zaściankowo-katolickie ale za to mocno bezczelne towarzystwo. Tak jak np. kulturalna prof. Krycha P., która chce wykluczać i leczyć homo a kulawy prezes-hodowca kotów jej mocno przyklaskuje (dla niegramotnych sam śp. brat bliźniak w chwili szczerości powiedział, że Jarka kobiety nie interesują).

   • No cóż, masz już mocno zniedołężniały i starczy mózg. Z twojej wypowiedzi wynika, że przekroczyłeś 75 lat życia ale mądrości życiowej to masz mniej od niejednego trzydziestolatka. Czas minął dla niereformowalnych dziadków.

    • Marnie widzę twoją starość, nieuchronną jak komentarz Bimmera pod każdym postem o BMW. I tobie mózg się starczo zlasuje, a nędzną emeryturkę wyłudzi jakiś potomek Rydzyka…. Może jakiś lewacki pomiot da miskę zupy, bo na funfli katolików raczej nie licz.

 4. I wszystko PO szło w PiS du ….

 5. Calkowite rozbrojenie Polaków na 100 lecie odzyskania niepodległości. Nowa UoBiA . Brawo pis

 6. PiS ukradł, a PO wam pewnie odda…(głupcy).

  • Oczywiście, że odda! Każdą odebraną kamienicę i to z odszkodowaniem, oraz odsetkami. Wyborczej zrekompensuje utracone zyski z reklam i ogłoszeń. Wróci obowiązkowa prenumerata dla wszystkich urzędów.

   • całe szczęście już emeryt

    Nie zapominaj jeszcze że prasa będzie drukowana przez spółkę srebna….

    • Na razie z 90% wydawnictw, to druk kapitału niemieckiego. Nie wiem kto teraz drukuje podręczniki, ale wiem, że rodzice nie ganiają PO księgarniach za ,,nowym” wydaniem w którym pozamieniano kolejność kartek.

 7. no faktycznie opozycja jest strasznie infantylna

 8. ,,im pies sie bardziej boii tym głośniej szczeka”

 9. PiS wziął miliony od oszustów i dał tym, którzy właściwie wykorzystują te pieniądze. PO nie może tego znieść, że większości społeczeństwu byt poprawił się a oszustom i członkom PO jest gorzej i będzie jeszcze gorzej. Nareszcie bezkarność platformersów została ukrócona. BRAWO PiS !!!

  • A kiedy oddadzą nam to ,co dali patolom z naszych podatków?

  • Cytat:”oszustom i członkom PO” Niepotrzebnie dodałeś literkę „i”,przecież bezinteresownie tak prawa nie ułożyli.

  • Tak naprawdę, poza tymi pozytywnymi aspektami, PiS pokazuje jawnie jak to się robi w tej materii. Nic nowego. Każde grabie grabią do siebie, czyli kto nie zasiądzie za sterami zawsze będzie tam nepotyzm, kolesiostwo, kumoterstwo.

   A mafia pt. PO teraz ujada i szczeka, bo co innego zostało? Przecież ich macki przez 8 lat tak objęły każdy resort, że teraz ciężko się tego pozbyć. Ich język już znamy chociażby za pośrednictwem Sowy. Nawet żule takiego języka nie mają. Język typowy dla gangsterów.

   Cóż, korytko zabrane, gangsterka ukrócona i takie są efekty.

 10. I DLATEGO CORAZ MNIEJ LUDZI CHODZI DO KOSCIOŁA.PIE….C PIS

  • Chyba tylko ty przestałeś chodzić i to dawno temu. Choć z drugiej strony. Skąd wiesz, że przestali chodzić, skoro sam nie chodzisz? Szechter w Wybiórczej tak napisał?

 11. PO złodzieje nigdy nie wrócą do władzy ale szczekać jeszcze będą ,

 12. BRAK KASY NA OBIECANE 500+ TO WALIMY W GORE CENY PALIW. OT I CALY PIS

 13. Te hasla to troche strzal w stope. Wiele PiSowi mozna zarzucic, ale partia zlodziei to raczej Platforma.

  • Lubię słuchać i czytać o rzekomym złodziejstwie PO. To melodia, która współgra z kwikiem świń pchających się do koryta. Trzy lata rządów, a do więzień nikt nie trafił. W skali kraju zaledwie kilku z zarzutami. Podobnie było z pisowskim audytem w ministerstwach, najpierw kwik, że kradli, a później cisza i zero zarzutów. Ale widać, że ludzie to kupują.

   • To tępe oszolomy, nie ludzie.
    Mam złą wiadomość dla ciebie.
    Tzw. Suweren nadal uważa, że te patafiany nadają się do czegoś więcej niż sprzątanie kibli w gminnym ośrodku kultury. Taki lajf

    • O wreszcie tak mi brakowało jedynie uczciwego i obiektywnego zgodnego z literą historii komentarza. Bendem spał lepiej!!!

  • Dalej czekamy na sprawy sądowe albo choć skierowane do prokuratury z audytu. Czas oczekiwania to już trzy lata.

  • Tak,a dziś pis okrada nasz wszystkim,aby patole na picie mieli

 14. Na kazaniach nie słyszałem nigdy o konkretnej partii, ale wskazówki, żeby głosować na ludzi, którym nie można zarzucić braku moralności. Wybory to nie żarty i nie można wybierać oszołomów dla ubawu!

 15. PAMIETAJCIE LUDZIE! nie głosować na tych,którzy zamiast działać na rzecz obywateli,obrzucaja sie błotem za nasze pieniądze! skonczmy wreszcie z popisem! wybierajcie jakakolwiek alternatywę. Zakonczmy wreszcie rządy pie..onej koalicji okrągłego stołu!

 16. czy w tym kraju jest jakiś prymas co by uciszył tych ambonowych krzykaczy?

 17. Ot głos rozsądku jakiś nareszcie, też sadzę że lepiej głosować na coś mniej skompromitowanego niż po-pis ale nawet w razie zmiany na wiele nie liczę .

 18. tfuuu…! KAZANIE ZE WSKAZANIEM !!! Czarnych za to powinno się zamykać do puchy albo wygnać precz !!!

 19. Nigdy więcej PO!!!

 20. A może byście napisali chociaż raz o czym agitują imamowie w meczetach? A nie tylko nawalanka w kościoły katolickie.

  • Gawłowski coś przebąkiwał na kogo mają więźniowie głosować. Tego głosu trzeba wysłuchać.

  • Ale to właśnie kościół się wpierdziela w politykę, a proboszcz z Nałkowskich znany jest ze swojej bezczelności i chamstwa. Jest również bardzo „prawym i uczciwym” człowiekiem… Panie Szymański , pan powie o co chodziło wiele lat temu z proboszczem z Zemborzyc,co? Powie pan?

  • Lepiej na Kościół, bo nic im nie grozi. Za krytykę islamu na pewno mieli by lotnisko w mieszkaniu

  • Tja, w Lublinie na każdym rogu stoi meczet i muezzin z minaretu wyśpiewuje nazwisko na T…… Pięć razy dziennie.

 21. co jedna partia to lepsi złodzieje nie ma żadnej róznicy czy PO czy PIS , trzeba się dobrze pozapinać bo ostatnią koszulę zedrą

 22. Szerokim łukiem omijam miejsca kościelno-politycznej agitacji.

 23. Kościół zamiast nauczać Ewangelii to wtrąca się do polityki Nie tak Jezus nauczał Co Cezara oddaj Cezarowi a co Boskie oddaj Bogu Jezus wyraźnie podkreślał że jego rolą jest spełniać wolę swego Ojca czyli uczyć o Królestwo Bożym W kościele tylko skłócają ludzi i agitują Czy taka jest rola ,wysłannika Bożego ‚ jak siebie określają

  • Dobrze piszesz, więc płaćmy podatki i spełniajmy obowiązki wobec państwa, a wobec Boga wypełnijmy te 10 przykazań. Wybierajmy takich, którzy spełniają takie warunki. Czy trzeba coś więcej?

 24. całe szczęście już emeryt

  Czy znajdzie się w Polsce partia co zrobi porządek z mafią kościelną ??

 25. A co mają w kościele powiedzieć na gościa który zbiera kasę na chore dzieci a te nienarodzone bez skrupułów chciałby wyskrobywać? Jedną ręką dawaj my drugą zabieramy, ot logika.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9556zł 0.27%
  • GBP 5.145zł 0.35%
  • EUR 4.2732zł 0.04%
  • CHF 4.0213zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   Zgromadzenie Noworoczne w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”
   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.