Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyła kampania wyborcza. Agitacja w kościele, plakaty na ulicach

O rozpoczęciu mocnej kampanii wyborczej na terenie Lublina informują licznie nasi czytelnicy. W mieście pojawiają się krzykliwe plakaty, z kolei na kogo należy głosować, można również usłyszeć podczas kazania w kościele.

Przed kilkoma dniami premier Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbędą się one w dniu 21 października, zaś dwa tygodnie później, 4 listopada zaplanowano drugą turę. Oznacza to, że od 14 sierpnia oficjalnie mogły ruszyć kampanie wyborcze.

W tym roku politycy z agitacją wyborczą wystartowali od samego początku. Na ulicach Lublina pojawiły się billboardy, które wywołują mieszane uczucia wśród mieszkańców. Jak piszą do nas czytelnicy, strach się zastanawiać, co będzie dalej, skoro zaledwie po kilku dniach kampanii pojawiają się tak krzykliwe i uderzające w przeciwników plakaty.

Widnieje na nich rozwścieczona twarz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz hasła z różnymi, krytycznymi dla tej partii stwierdzeniami. Firma Stroer, do której należą nośniki, gdzie znajdują się plakaty, nie udziela informacji, na czyje zlecenie zostały one naklejone.

Jak się jednak okazuje, na plakatach można odnaleźć napisanego drobnym drukiem autora kampanii. Jest nim komitet wyborczy „Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska”. Oznacza to, że kampanię billboardową sfinansowała partia Platforma Obywatelska.

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że agitacja ruszyła już także w kościołach. Jak wyjaśnia, na porannej mszy w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Nałkowskich w Lublinie, z kazania wygłoszonego przez proboszcza wyraźnie można było odczytać, na kogo należy głosować, a na kogo nie.

Jak dodaje, nie jest to pierwszy raz, kiedy duchowny nawołuje wiernych do popierania danej partii politycznej lub też innych akcji prowadzonych przez np. Caritas. Z kolei często zaznacza, aby nie brać udziału np. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

101

(fot. nadesłane)
2018-08-17 18:05:19

61 komentarzy

  1. co jedna partia to lepsi złodzieje nie ma żadnej róznicy czy PO czy PIS , trzeba się dobrze pozapinać bo ostatnią koszulę zedrą

  2. Szerokim łukiem omijam miejsca kościelno-politycznej agitacji.

  3. Kościół zamiast nauczać Ewangelii to wtrąca się do polityki Nie tak Jezus nauczał Co Cezara oddaj Cezarowi a co Boskie oddaj Bogu Jezus wyraźnie podkreślał że jego rolą jest spełniać wolę swego Ojca czyli uczyć o Królestwo Bożym W kościele tylko skłócają ludzi i agitują Czy taka jest rola ,wysłannika Bożego ’ jak siebie określają

    • Dobrze piszesz, więc płaćmy podatki i spełniajmy obowiązki wobec państwa, a wobec Boga wypełnijmy te 10 przykazań. Wybierajmy takich, którzy spełniają takie warunki. Czy trzeba coś więcej?

  4. całe szczęście już emeryt

    Czy znajdzie się w Polsce partia co zrobi porządek z mafią kościelną ??

  5. A co mają w kościele powiedzieć na gościa który zbiera kasę na chore dzieci a te nienarodzone bez skrupułów chciałby wyskrobywać? Jedną ręką dawaj my drugą zabieramy, ot logika.