Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Terytorialsi i zwiadowcy kontra Tytani Lublin. Zagrają charytatywny mecz dla chorego Rafała

Już w najbliższy piątek, 9 listopada br. o godz. 18.00 na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie odbędzie mecz charytatywny futbolu amerykańskiego. Reprezentacja Wojska Polskiego Ziemi Lubelskiej zmierzy się z drużyną ligową Tytanów Lublin. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na leczenie plut. Rafała Łusiaka, żołnierza 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Lublin
2018-11-09, 18:00

Plutonowy Rafał Łusiak z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego od kilku miesięcy zmaga się ze złośliwym nowotworem mózgu. Od początku wspierają go jego koledzy z hrubieszowskiej jednostki, organizując szereg akcji charytatywnych, aby zgromadzić środki na leczenie żołnierza. Potrzeba około 220 tys. zł., to pokaźna kwota, więc wciąż prowadzone są akcje i zbiórki funduszy.

Jedną z takich inicjatyw jest mecz charytatywny futbolu flagowego, czyli odmiany futbolu amerykańskiego. Do rywalizacji staną dwie drużyny – Tytani Lublin i Reprezentacja Wojska Polskiego Ziemi Lubelskiej. Ten pierwszy zespół na co dzień występuje w 2 Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Profesjonalni zawodnicy zmierzą się z ekipą złożoną z żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego i 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– To już drugie takie spotkanie. W zeszłym roku graliśmy z Tytanami w Hrubieszowie. Wtedy przekazaliśmy pieniądze dla Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość. Teraz zdecydowaliśmy, że zagramy taki pokazowy mecz dla Rafała. Dla mnie ma to wymiar szczególny, bo znam go osobiście, byłem dowódcą kompanii, gdy on był dowódcą jednej z drużyn w moim pododdziale – mówi por. Kamil Chrzan, oficer 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

Futbol flagowy to mniej kontaktowa, ale równie widowiskowa odmiana futbolu amerykańskiego.

– Gra jest szybsza i bardziej widowiskowa, bo na boisku cały czas przebywa tylko siedmiu zawodników, a cała drużyna liczy zaledwie dwudziestu. Ze skompletowaniem składu nie mieliśmy żadnego problemu, wręcz przeciwnie. Do udziału w meczu zgłosiło się znacznie więcej żołnierzy, niż może zagrać – przekonuje por. Kamil Chrzan.

Mecz zostanie rozegrany 9 listopada o godz. 18.00 na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny. Chorego zwiadowcę będzie można wspomóc na kilka sposobów, m.in. kupując klubowy szalik drużyny Tytanów lub okolicznościowe plakaty. W trakcie meczu będą zbierane pieniądze do puszek. Pieniądze na leczenie plut. Rafała Łusiaka można również wpłacać na konto lub przez stronę: https://zrzutka.pl/f8ntuw.

(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Chciałbym kiedyś dożyć czasów, w których ludzie będą pisać, że w dawnych czasach nowotwory były nieuleczalne a teraz 10-cio minutowy zabieg i rak zlikwidowany.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo