Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzyści chcą zmian w systemie roweru miejskiego. Swoje uwagi przesłali do prezydenta

Lublin szykuje się do nowego przetargu związanego z funkcjonowaniem systemu Roweru Miejskiego. Członkowie Porozumienia Rowerowego zgłosili chęć pomocy i przedstawili największe bolączki obecnej sieci wypożyczalni.

18 komentarzy

  1. Proponuję jeszcze jedno: każdy rower powinien mieć coś na kształt tablicy rejestracyjnej. Taki dobrze widoczny z tyłu i z przodu numer. Dzięki temu zgłaszamy do operatora nr roweru, który na przykład niespodziewanie zjechał nam z chodnika wprost pod maskę samochodu, albo jechał po chodniku slalomem między pieszymi, a operator po udowodnieniu takiego zachowania (np film z auta, albo zeznania potrąconego pieszego, albo film z monitoringu) blokuje użytkownika, który w tym czasie miał wypożyczony rower.

  2. A siatek ogrodzeniowych nie chcą?Przecież lasy powycinane przez drogi a drogi(czyt.ulice)przez ścieżki rowerowe.Proponuje ustawić na ścieżkach rowerowych nowy znak ostrzegawczy.Cio Franiu na ten pomysł?

  3. Jak ma być dżi-pi-es, to niech system automatycznie blokuje te rowery, które poruszają się po chodnikach, a nie po jezdni. Odblokowywać po uiszczeniu grzywny przez operatora systemu, a ten niech już sobie wysokość grzywny od użyszkodników swojego bubla ściągnie, jego problem.

    • A korzystanie z przejść wyłącznie dla pieszych, bez zdejmowani 4liter z rurki i grzecznego przeprowadzenia to pies? Chyba to bardziej niebezpieczne niż sama jazda po chodniku?

  4. A nie powinny mieć jeszcze przystawki do robienia loda? Kuzwa najpierw to przestancie jeździć tymi rowerami po chodnikach

  5. Dionizos Złotopolski

    Uwagi do prezydenta to trzeba było przesyłać przed wyborami 😉