Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Rosja nie jest naszym wrogiem”, „Wolna Palestyna”, „Polskie matki za pokojem”. W Lublinie odbył się „Marsz Pokoju” (wideo, zdjęcia)

W niedzielę w Lublinie odbył się „Marsz Pokoju”. Wznoszono antywojenne hasła, okrzyki skierowane był m.in. pod adresem marszałka Sejmu, ministra spraw zagranicznych i obywateli Ukrainy. Poruszono kwestie wojny w Palestynie, przemilczano zaś udział Rosji w wojnie na Ukrainie. Organizatorem wydarzenia był Jerzy Andrzejewski ze wsparciem przedstawicieli partii politycznej Bezpieczna Polska – dr Leszkiem Sykulski i Piotrem Panasiukiem.

W niedzielę ulicami Lublina przeszedł „Marsz Pokoju”. Wydarzenie zgromadziło około 200 osób na Placu Zamkowym, które po przemówieniach organizatorów przeszły al. Tysiąclecia i ul. 3 Maja na Plac Litewski, gdzie kontynuowano antywojenne przemówienia i wznoszono przeróżne hasła od „To nie jest nasza wojna” po „Wolna Palestyna” i „Rosja nie jest naszym wrogiem”.

Jak wskazywali organizatorzy, wydarzenie skierowane było do wszystkich, którzy nie zgadzają się na włączanie się naszego kraju w konflikt na Ukrainie. W trakcie zgromadzenia krytykowano politykę Polski wobec Rosji i Ukrainy, a także politykę wewnętrzną w stosunku do rolników i przedsiębiorców. Okrzyki kierowano pod adresem marszałka Sejmu Szymona Hołowni, czy też ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Domagano się końca eksterminacji narodu Palestyńskiego, a także wznoszono hasła związane z mordami polskich obywateli na Wołyniu, żądając ekshumacji ofiar pogrzebanych na Ukrainie.

Na marszu obecni byli również przedstawiciele Państwa Palestyńskiego. Jak mówił organizator Jerzy Andrzejewski, aby pokazać, że Polacy potrafią jednoczyć się z każdym. Wskazał, że musimy pomagać krajom, które mają problem z wojną.

– Nie możemy wchodzić do tych krajów i walczyć tam, bo to nie są nasze wojny. Musimy wspomagać te kraje, spotykać się i pomagać im w takich, a nie innych sytuacjach, w jakich się znaleźli – mówił Andrzejewski.

Poniżej zapis wideo wydarzenia m.in. z przemówieniami uczestników.

116 komentarzy

  1. Sami sobie Ukraińcy narobili problemów gnębiąc ludność cywilną w Donbasie itp. to niech teraz nie jęczą że ich Ruski bije.

  2. O jakim cierpieniu ludzi w Palestynie mówią, skoro tam żaden człowiek nie zginął? Palestyna należy do Izraela i do Żydów!

  3. Marsz ytecznych IDIOTÓW.

  4. Kaliningrad powinien być polski!!!

  5. Polska powinna upomnieć się w końcu o Smoleńsk i Moskwę.To powinny być polskie miasta,tak jak kiedyś.

  6. Mam nadzieję,że odpowiednie służby obfotografowaly tych zdrajców i będą ich monitorować.

  7. A co tam robili palestyńczyc?Skoro Krym jest rzekomo rosyjski,to Gaza jest izraelska.

  8. Kolejni zdrajcy narodu Polskiego, przyjaciele i poplecznicy zbrodniarza putina..

Dodaj komentarz