Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki

W czwartek w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym.

Podczas czwartkowej rozmowy w radiu RMF FM Adam Niedzielski przekazał, że osoby, które się zaszczepiły, nie mogą ponosić w całości kosztu i konsekwencji działania tych, które nie są zaszczepione i podjęły decyzję niedobrą dla ogółu społecznego.

– My jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, niż byliśmy podczas trzeciej fali. Mamy narzędzie obrony w postaci szczepień. Ten, kto nie podejmuje tego narzędzia, dokonuje wyboru, który jest zagrożeniem dla niego i jego otoczenia – powiedział szef resortu zdrowia.

Niedzielski poinformował, że instytucje europejskie i amerykańskie odpowiedzialne za działalność sanitarną stwierdziły, że w przypadku Polski poziom zakażeń, przy którym służby sanitarne są w stanie skutecznie kontrolować wszystkie nowe ogniska, znajduje się mniej więcej na poziomie 1000 przypadków dziennie.

Do tego poziomu nie będą wprowadzane obostrzenia. Później należy się liczyć, że obejmą one m.in. regiony najmniej wyszczepione. Nie ma jednak obecnie takich planów.

W woj. lubelskim wykonano ogółem 1 596 028 szczepień. Liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 744 937.

(fot. MZ)

Zobacz również

49 komentarzy

  1. „Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 szacuje, że przy utrzymaniu się obecnej liczby dziennych zachorowań na COVID-19 oraz biorąc pod uwagę wyniki testów u pacjentów z objawami i tych, którzy chorują bezobjawowo, w ciągu czterech miesięcy zachoruje ok. 16 milionów Polaków.
    Jak wskazuje, wówczas istnieje obawa, że szybciej to przechorujemy, niż uchroni nas szczepionka. – Ja bym na tę szczepionkę tak bardzo nie liczył – studzi nadzieje związane z ogłoszeniem skutecznej szczepionki przez Pfizer i BioNTech.”

  2. 4 fala was niestety nie obudzi. Przykro mi. Certyfikaty i paszporty to co było wyśmiewane jako teoria spiskowa jest na chwilę obecną faktem. Segregacja ludzi medyczna to już nie są żarty. Tak wyśmiewani „foliarze” przez osoby pro szczepionkowe. Szczepcie się. Pomagajcie sobie. A nie atakujecie wolnych ludzi, którzy nie chcą się szczepić (z różnych powodów – które po prostu, po ludzku, powinno się szanować).

  3. Kiedy te osoby z rady medycznej zostaną rozliczone za błędne decyzje ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej