Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pseudokibic z Lublina kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Produkował papierosy i handlował narkotykami

Mieszkaniec Lublina odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Policjanci zabezpieczyli urządzenia do produkcji papierosów a także zatrzymali jego wspólników. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Akcja kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzona została na lubelskim Kośminku. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji. Podczas przeszukania garaży ujawnili i zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów: dwie profesjonalne maszyny tzw. kompresory, foliownicę do pakowania, a także produkty i półprodukty: 20 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad tysiąc paczek wytworzonych papierosów bez akcyzy, a także butelki z aromatami.

Na tej samej posesji policjanci natrafili także na oprzyrządowanie służące do uprawy marihuany: lampy, wentylatory, elektroniczne wagi, nawozy, donice i filtry. – Kryminalni ustalili, że zabezpieczone przedmioty stanowią własność 30-letniego mieszkańca Lublina. Do dynamicznego zatrzymania mężczyzny doszło przy udziale policyjnych antyterrorystów. Mężczyzna, jest znany policjantom jako pseudokobic jednej z miejscowych drużyn piłkarskich, już wcześniej wchodził w konflikty z prawem. 30-latek odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe – wyjaśnia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali też troje mieszkańców Lublina: dwóch mężczyzn w wieku 41 i 48 lat i 53-letnią kobietę oraz 60-letnią mieszkankę gminy Horodło. Sprawą zajęła się już prokuratura. Zatrzymany 30-latek odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. – Jego zatrzymanie to realizacja sprawy z lutego, kiedy kryminalni z KWP w jednym z wynajmowanych na Tatarach mieszkań służących jako magazyn, znaleźli 3,5 kg marihuany. Zatrzymano wówczas dwóch mężczyzn: mieszkańca Lublina i Łęcznej. Policjanci ustalili, że zabezpieczone narkotyki miały trafiać do odbiorców na terenie miasta, zaś osobą, która kierowała nielegalnym procederem jest 30-latek. W tym procederze pomagał mu także zatrzymany 48-letni lublinianin – dodaje Anna Kamola.

Jak ustalili policjanci, w towar mieszkańca Lublina zaopatrywała mieszkanka powiatu hrubieszowskiego. Nielegalne papierosy odbierali od niego i następnie dystrybuowali 53-latka i 41-latek z Lublina. Jak oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wskutek tej przestępczej działalności z tytułu należnych podatków szacowane są na około 650 tys. zł. Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec 30-latka i jego 48-letniego wspólnika sąd zastosował tymczasowy areszt. Dozór policji i poręczenie majątkowe zastosowano wobec 60-letniej mieszkanki Lublina.

(fot. policja)
2017-05-13 11:30:11

16 komentarzy

  1. Co to za komentarze?! Fakt zatrzymania mieszany z polityka i pogladami…produkowal zostal zatrzymany a czy jest kibicem studentem czy sedzia co to za roznica…Niby prawili sedziowie kradna po marketach studenciki produkuja alko i narkotyki…ogarnijcie sie zawistni zalacy sie na swoje nieudane zycie ludziki

Z kraju

Polityka i społeczeństwo