Ul. Północna: Kierowcy rozjeżdżają chodnik, aby dostać się na dziki parking

Od pewnego czasu w rejonie skrzyżowania ul. Północnej z al. Kompozytorów Polskich można zauważyć parkujące auta. Niektórzy kierowcy zrobili sobie z chodnika drogę dojazdową.

Czytelnik Paweł zaalarmował nas o problemie parkujących pojazdów przy ul. Północnej w Lublinie, w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich. Codziennie na dziki parking na pasie zieleni przyjeżdża kilkadziesiąt aut. Spora część kierowców urządziła sobie z chodnika drogę dojazdową, rozjeżdżając wykonany z kostki brukowej ciąg pieszych. Przy opadach deszczu na chodniku zalega warstwa błota. Czytelnik dzwonił do Urzędu Miasta Lublin, do straży miejskiej, na policję i sytuacja z parkowaniem trwa do dzisiaj.

Jak ustaliliśmy teren należy do miasta. O sprawę parkowania aut w tym miejscu zapytaliśmy w straży miejskiej.

– Trawa w tym miejscu została zniszczona w wyniku prac budowlanych. Na terenie tym prowadzone są nadal takie prace i nie został on jeszcze odebrany. Jak będzie odtworzona trawa, będziemy nakładać mandaty. Na chwilę obecną jest to teren budowy – poinformował nas Rober Gogola z lubelskiej straży miejskiej.

Pomimo wszystko, pozostaje problem pojazdów poruszających się po chodniku, których kierowcy chcąc dostać się na upatrzone miejsce do zaparkowania zmuszają pieszych do zejścia z chodnika lub chodzenia po szosie. Przypomnijmy, jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych pojazdem silnikowym zagrożona jest mandatem od 250 – 500 zł.

Jak mówi czytelnik, w rejonie tym przydałoby się więcej patroli, zanim jakiś pojazd potrąci pieszego na chodniku.

2017-05-13 10:24:32
(fot. nadesłane Paweł)

73 komentarze

 1. Jeżdzenie po chodnikach to standart osiedlowy. Na ul Szwajcarskiej niedawno nową kostkę położyli i autami dalej jeżdżą i parkują pomimu znaków ”B1″. Administracja osiedla nie robi nic nie wiadomo czemu? Pisałem wiadomość e mail do Policji lubelskiej w tej sprawie ( tak,że w sprawie zaparkowanych od bardzo dawna aut w stanie wskazującym, iż są nie zdolne do jazdy ). Nie dostałem odpowiedzi żadnej do dziś. Wszyscy mają wszystko gdzieś……żal

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!