Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez dwa dni mieszkańcy nie dojadą do swoich posesji. Ale później będą zadowoleni

Już niebawem mieszkańcy ul. Skowronkowej w Lublinie będą mieli równy dojazd do swoich posesji. Do tego wzdłuż ulicy powstaje chodnik.

Trwają prace związane z przebudową ul. Skowronkowej w Lublinie. Prowadzone są one na odcinku 2 km, a więc na całej jej długości od skrzyżowania z al. Warszawską do granicy miasta. Powstaje ulica o szerokości 6 m z obustronnym chodnikiem, do tego dojazdy do posesji, miejsca postojowe oraz energooszczędne oświetlenie typu led.

Ustawiono już krawężniki oraz gotowa jest podbudowa jezdni. Wykonawca prowadzi roboty wykończeniowe przy realizacji chodników i zjazdów, oświetlenia oraz zieleńców. Do realizacji pozostają nasadzenia zieleni oraz ostatnia warstwa bitumiczna na całej szerokości.

Jeżeli chodzi o tą ostatnią, to będzie ona układana na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek zaplanowano realizację odcinka od al. Warszawskiej do ul. Fiołkowej. We wtorek drogowcy zajmą się resztą ulicy. W tym czasie będzie ona całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów. Mowa zarówno o głównym ciągu ulicy, jak też bocznych ulicach dojazdowych, oraz prywatnych wraz z sięgaczami.

To oznacza, że w godzinach od 7.00 do 18.00 mieszkańcy nie wyjadą autami ze swoich posesji, jak też do nich nie dojadą. Dlatego powinni pamiętać o pozostawieniu swoich aut w innych miejscach. Wykonawca zapewnia, iż dojazdy do poszczególnych budynków będą otwierane sukcesywnie, zaraz po wyschnięciu asfaltu na kolejnych odcinkach ulicy. Cała inwestycja ma być zrealizowana do stycznia 2024 r.

6 komentarzy

  1. Nie chciał bym mieszkać na tej całej skowronkowej. Tam jest jakieś współczesne getto. Niby ładne domy,ale co z tego jak stoją praktycznie okno w okno. Zero prywatności i odnosi się wrażenie,że mieszkający tam ludzie prowadzą wyścig szczurów na najładniejszy ogródek. Lipa tak mieszkać.

    • Ja też bym tak nie chciał, ale zobacz jacy ludzie są … Płacą ciężkie pieniądze za bliźniaka, gdzie sąsiad za ścianą, a 3 innych zagląda przez okna. Co więcej, ci ludzie są zadowoleni!

  2. A jak będą potrzebne służby ratunkowe np. karetka??

    • Przyleci śmigłowiec. Poza tym podmiot wykonawczy wprowadza zakaz robienia sobie krzywdy, chorowania i ulegania wypadkom na okres 2 dni.

  3. A to miasto się wysiliło. Uliczka niecałe 6 m szerokości, duże osiedle i korki od razu będą jeżeli ktoś będzie skręcał w lewo. Brak perspektywicznego myślenia u włodarzy miasta. Za kilka lat będą ją poszerzać tylko kasy nie będą mieli i korki jak były tak będą.

  4. I z takiego ładnego asfaltu wjazd na kartoflisko na Warszawskiej i wielką kałużę po każdym deszczu przez zablokowany odpływ do przepustu.

Dodaj komentarz