Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na wprost z dwóch pasów jezdni. O takie rozwiązanie apelowali kierowcy (zdjęcia)

Wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu, dzięki której powinien być płynniejszy wyjazd z ul. Krochmalnej. To po zamknięciu łącznika za stacją paliw.

Przed dwoma tygodniami zmieniona została organizacja ruchu w rejonie ul. Krochmalnej w Lublinie. W związku z budową przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca częściowo zamknięty dla ruchu został łącznik za stacją paliw. Dokładnie wyłączono z ruchu pas jezdni prowadzący w stronę ronda.

Przy ul. Krochmalnej, przed samym skrzyżowaniem, ustawiono znak zakazu skrętu w prawo. Dodatkowo na wjeździe na łącznik umieszczono znak zakazu wjazdu. Tym samym cały ruch pojazdów w kierunku ul. Jana Pawła II oraz Diamentowej skierowany został przez rondo Represjonowanych Żołnierzy Górników.

To sprawiło, że szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, na ul. Krochmalnej zaczęły tworzyć się duże korki. Kierowcy apelowali, aby wprowadzić zmiany na rondzie. Wśród propozycji było przestrojenie sygnalizacji świetlnej w ten sposób, aby zielony sygnał był znacznie dłuższy, bądź też wprowadzenie możliwości jazdy na wprost z dwóch pasów. Tak też właśnie zostało wykonane, dzięki czemu ruch powinien być płynniejszy.

Na wprost z dwóch pasów jezdni. O takie rozwiązanie apelowali kierowcy (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Na wprost z dwóch pasów jezdni. O takie rozwiązanie apelowali kierowcy (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Na wprost z dwóch pasów jezdni. O takie rozwiązanie apelowali kierowcy (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

16 komentarzy

 1. a lto na poczatku wymyslim 2 pasy do jazdy w prawo jak tam nikt nigdy nie skrecal bo od razu skrecaly zdiamentowej w krochmalna pelen idiotyzm

 2. Niebywałe! Zarząd Dróg i Mostów posłuchał głosu kierowców!
  Ale pojawia się pytanie, dlaczego nie zmienili czasów na sygnalizacji pod wiaduktem?
  Czy nie wiedzą jak?
  A może nie umieją?
  Albo jest tak świetnie podpisana umowa z firmą obsługująca światła i trzeba płacić za takie zmiany?

  Czekam teraz aż ZDiM się i tym zajmie.

 3. Oszczędzam ci klikania

  Tak wyglądają u nas tzw. rządy. Coś trzeba robić, uzasadniać mnogość tych etatów, więc wymyślmy coś lajtowego, nowy mały podateczek, czy obowiązek udowadniania, że nie jest się wielbłądem – ludzie trochę ponarzekają i przywykną. Od czasu do czasu znajdzie się nadgorliwiec, żeby przypodobać się Naczelnikowi czy Unii doje..e coś z grubej rury, aż wyprowadzi ludzi na ulice. I wtedy od czasu do czasu posłuchają w mniejszej czy większej sprawie głosu rozsądku. Zamiast myśleć, jak zrobić obywatelom lepiej, grają w swoje wewnętrzne gierki.

 4. Na tym skrzyzowaniu/wiadukcie to chyba najwiekszy dziki zachód jest na wylocie z pod wiaduktu w strone Jana Pawla. Samochody jadace z góry Krochmalna–> Jana Pawla ktore chca skrecic w prawo niby sa na pierwszenstwie, auta z pod wiaduktu maja znak ustap pierwszenstwa, maja namalowana linie a i tak wjezdzaja jakby mieli pas rozbiegowy.

  • Bo to absurd drogowy. Auta z pod wiaduktu no mają ustąpić ale nie mają komu ponieważ z wiaduktu nie ma linii prowadzących i ci kierowcy muszą ustępować ponieważ zmieniają pas ruchu.

   • To dla Ciebie potrzebne są linie prowadzące?

   • Dla Ciebie specjalnie są te linie. Przecinają pas prowadzący od wiaduktu wyznaczając gdzie Ci mają ustąpić skręcającym w prawo z wiaduktu. Jak nie widziałeś tych linii co są tam od daaawna, to gratuluję, znafco.

 5. Idom wybory i rzukowa banda zaczyna słuchać suwerena. Oby pojawił się lepszy gospodarz bo tylko nowy pan oceni i przewietrzy tych zasiedzianych urzędasów!

 6. I bardzo dobrze! Tam nikt nie skręcał w prawo, a autobusy i tak się blokowały mimo buspasa.

 7. najwieksza koopa ze swiatlami to kul i plac bychawski, masz zielone i nie jedziesz bo czerwone

 8. A to normalnie nie dało rady oznakować tylko jakieś iksy i doklejanki ??

 9. Tak się u nas ruch Dezorganizuje . A co!!!! Stójcie dalej w korkach!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju