690 680 960

Przez 20 km jechała lewym pasem drogi ekspresowej z prędkością 50 km/h. W ręku trzymała telefon, obok siedziało dziecko

W żaden sposób nie reagowała na dźwięki klaksonów, czy też znaki dawane światłami. Kobieta kierująca citroenem poruszała się drogą szybkiego ruchu z prędkością ok. 50 km/h, lewym pasem jezdni.

W ostatnich latach w całym kraju, jak też i w naszym regionie, przybywa dróg szybkiego ruchu. Niestety cały czas zdarzają się osoby, które nie potrafią się poruszać po tego typu trasach. Wielokrotnie informowaliśmy o kierowcach, którzy jechali pod prąd powodując ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dochodziło też z tego powodu do wypadków, w tym tych, tragicznych w skutkach.

Co więcej, są kierowcy,  którzy nagminnie poruszają się lewym pasem jezdni. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w środę na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa w okolicach Ryk. Jak wyjaśniał nam kierowca, który poinformował nas o zdarzeniu, kobieta kierująca citroenem poruszała się lewym pasem jezdni z prędkością ok. 50 km/h. Czasami przyśpieszała do 80 km/h.

– Trudno powiedzieć, który raz obsługuje ona samochód i czy jej zachowanie to brak wiedzy o przepisach drogowych. Być może ma prawo jazdy, jednak moim zdaniem jej wiedza na temat przepisów ruchu drogowego powinna zostać zweryfikowana przez odpowiednie służby – napisał pan Krzysztof.

W taki sposób kobieta jechała przez ok. 20 km. W żaden sposób nie reagowała też na dźwięki klaksonów, czy też znaki dawane światłami przez innych kierowców. Musieli oni ją wyprzedzać prawym pasem jezdni. Jak się okazało, kierująca cały czas zajęta była trzymanym w ręku telefonu. Obok znajdowało się zaś dziecko.

Jak nam przekazano, nagranie na którym zarejestrowano styl jazdy kierującej citroenem, ma trafić na policję.

(fot. nadesłane Krzysztof)

76 komentarzy

 1. Nie mam zaufania ani do kierowców wrzucających lewy kierunkowskaz na rondzie, ani do tych którzy kierunku nie wrzucają. Ostatnie sytuację na drodze dobitnie pokazały mi, że to co „mruga” nie zawsze równa się temu co ma zamiar wykonać kierowca. W samym poprzednim tygodniu czekając na włączenie się do ruchu miałem dwie sytuacje, gdzie kierowca sygnalizując skręt w prawy – gdzie ja teoretycznie mógłbym się włączyć w tej chwili do ruchu – pojechał dalej prosto. Gdyby nie jakieś wewnętrzne przeczucie, żeby odczekać chwilę i niska prędkość na skrzyżowaniu to nie skończyłoby się zbyt przyjemnie..

  Sam z kolei na rondzie wrzucam jak najszybciej informację kiedy zamierzam zjechać, żeby pojazdy czekające na swoją kolej na dalszych wjazdach miały okazję wykorzystać swój czas. Lewego nie wrzucam nigdy, tak też byłem uczony.

 2. Nie ważne że bezpiecznie dojechała ważne że ktoś dał sygnał na psy oto właśnie polska dziekiii

  • Taka jazda po eksprsowce powoduje większe zagrożenie niż jadąc równo z ograniczeniem

  • Kierowca bombowca arystokrata szos

   Jak to jest być idiotą?

  • Bardzo dobrze, że informacja została zgłoszona. Tym razem nic się nie stało, innym coś może się wydarzyć. Chcesz bawić się telefonem, wybierz autobus. Zwłaszcza, że pani się nie spieszyło.

  • Po pierwsze- „nieważne” i żenujący brak przecinków nie czynią z ciebie autorytetu moralnego. Po drugie, na drogach ekspresowych, autostradach, gdzie nie ma wytyczonych do tego pasów, wyprzedzanie z prawej strony jest zabronione. Tępą dzidą jest ten, kto twierdzi, że blokowanie ruchu wolną jazdą na lewym pasie jest przejawem dbałości o bezpieczeństwo. Czyli- paszła won!

 3. Zgłoszenie na stop wariatom drogowym takie sobie, powinni zmienić na stop kretynom drogowym

 4. Widzę że tutaj są kolesie którzy tolerują łamanie przepisów bo przecież nic się nie stało. To właśnie dzięki takim elementom jest przyzwolenie społeczne na czyny zabronione typu molestowanie seksualne dzieci przez księży czy podobne.

 5. Również wczoraj wyprzedzałem tą panią. Siedzenie pasażera było rozłożone, a dziecko kręciło się po samochodzie i jestem pewny że nie było przypięte nawet pasem.

 6. ma szczescie pinda ze na mnie nie trafila….

 7. Zapominacie jeszcze o tym że jadąc ekspresówką, lewym pasem, 50km/h praktycznie blokuje się całą jezdnię. By wyprzedzać prawą stroną poza obszarem zabudowanym potrzeba przynajmniej trzech pasów ruchu w jednym kierunku, a na tej drodze jest przeważnie dwa. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby policja wlepiła też mandaty wszystkim którzy wyprzedzali ją prawym pasem.

  • Przecież na ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony!

  • Najgorsze jest to że wchodzą tacy ludzie jak ty i wprowadzają ludzi w błąd, można wyprzedzać na drodze ekspresowej z prawej strony .

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas