Przewoźnik kolejowy będzie kształcił uczniów z lubelskiej szkoły. W zamian otrzyma wykwalifikowanych pracowników

PolRegio podpisało umowę z Zespołem Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Dotyczy ona współpracy w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych.

W tym tygodniu przewoźnik kolejowy PolRegio podpisał umowy ze szkołami technicznymi oraz zawodowymi w ramach programu „Kadry dla przemysłu”. Projekt ten ma na celu wsparcie rozwoju kierunków zawodowych, głównie w zakresie branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz logistycznej. Wśród ośmiu szkół, z którymi zostało zawarte porozumienie, jest Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Dotyczy ono współpracy w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych.

Przewoźnik nie ukrywa, że umowa przyniesie korzyści obu stronom. Dla szkół jest to umożliwienie uczniom i słuchaczom podjęcie praktyk zawodowych i zajęć praktycznych, organizowanie wycieczek zapoznawczych a także uzyskanie staży oraz zatrudnienia dla absolwentów. Dla przewoźnika jest to zaś pozyskanie wykwalifikowanej kadry na trudnym obecnie rynku pracy, gdzie większość branż zmaga się ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Dodatkowo strony będą współpracować przy ustalaniu odpowiedniego programu praktyk czy też brać udział we wspólnie organizowanych przedsięwzięciach.

– Cieszę się z porozumień podpisanych z kolejnymi szkołami w ramach programu „Kadry dla przemysłu”, który wpisuje się w obecne potrzeby PolRegio. Łączymy tym samym potencjał naszych doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników chętnie dzielących się swoją wiedzą, z potrzebami szkolnictwa w obszarze edukacji i staży zawodowych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą chcieli rozpocząć zawodową podróż z PolRegio. Problem niedoboru wykwalifikowanej kadry dotyka niemal każdą spółkę kolejarską. Jako podmiot znajdujący się w Grupie Agencji Rozwoju Przemysłu mamy szansę przecierania nowych szlaków w zakresie przygotowania do wejścia na rynek pracowników o pożądanej wiedzy oraz umiejętnościach w naszej branży – podkreślił Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Pierwsze umowy ze szkołami technicznymi oraz zawodowymi w ramach programu „Kadry dla przemysłu”, podpisała w marcu 2018 roku Agencja Rozwoju Przemysłu. Kolejne porozumienia o współpracy w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych podpisał już przewoźnik pod koniec września podczas Dnia Edukacji i Kariery 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne, PolRegio)

4 komentarze

  1. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

    Ciekawe kiedy nasze kochane MPK podpisze z jakąś szkołą umowę na kształcenie parobków do roboty.

  2. Tyle lat jest już technikum kolejowe i co jeszcze tam nie wykształcili nikogo zeby pracowal w PKP ?

  3. I zaproponuje swoim wykształconym młodym ludziom najniższa krajowa i prace po 12 godzin. Hhahhaahha śmiechu warte

    • Na start najniższa Ok. Ale przepracuj 2-3 lata nabierz doświadczenia to zobaczysz że można dostać normalne pieniądze w PL. A jeśli miliony chcesz zdobyć na starcie to gratulacje z takim podejściem szybko czeka cię zmywak w GB.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych