Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przesyłki pocztowe z marihuaną nie trafią do odbiorców (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w przesyłkach pocztowych blisko 1 kg marihuany. Przesyłki z nielegalną zawartością skontrolowane zostały w Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. 

Podczas kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno- Skarbowej trafili na dwie paczki z nielegalną zawartością. Oprócz zadeklarowanych przedmiotów znajdowało się w nich blisko 1 kg marihuany.

– Funkcjonariusze prześwietlili urządzeniem RTG m.in. przesyłkę nadaną w Tajlandii, w której miały znajdować się obrazy. Wynik skanowania skłonił ich do przeprowadzenia szczegółowej rewizji zawartości paczki. W ukrytych w obrazach foliowych woreczkach funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Przeprowadzone testy wykazały, że jest to marihuana. W sumie w przesyłce było ok. 950 g narkotyku. Nielegalny towar miał trafić do mieszkańca Tarnowa – relacjonuje Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Z kolei dwa dni później, funkcjonariusze z Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie poddali kontroli przesyłkę pocztową z Wielkiej Brytanii. Paczka miała trafić do odbiorcy w Jastrzębiu Zdroju i zgodnie z deklaracją miała zawierać słodycze.

– Jak się okazało w opakowaniu z żelkami znajdował się również foliowy woreczek z zielonym suszem. Badania potwierdziły, że to marihuana. W sumie w kontrolowanej paczce funkcjonariusze znaleźli blisko 40 g narkotyku. Obie sprawy zostały przekazane do właściwych jednostek Policji – dodaje Michał Deruś.

Przesyłki pocztowe z marihuaną nie trafią do odbiorców (zdjęcia)

fot. KAS

Przesyłki pocztowe z marihuaną nie trafią do odbiorców (zdjęcia)

fot. KAS

Przesyłki pocztowe z marihuaną nie trafią do odbiorców (zdjęcia)

fot. KAS

6 komentarzy

  1. Potężny Wędkarz z Bystrzycy

    Na aukcji kupił 😀

  2. Dziwne ze 950 g a nie 1 kg…..

  3. Tajlandia. Był taki film Niebiańska plaża, z DiCaprio. Była taka scena, że tam też trafił na piękne pole. Ciekawa jestem czy jest z podobnego poletka i jest naprawdę taka dobra, że celnik zap…

  4. A to nie oregano

Dodaj komentarz

Z kraju