Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przerwane dożynki w Lubartowie. Wszystko z powodu ulewy

Pogoda nie pozwoliła mieszkańcom powiatu lubartowskiego na świętowanie tegorocznych dożynek. Po zakończeniu części oficjalnej nadeszła ulewa, która przerwała imprezę.

Burza przerwała tradycyjne Święto Plonów w Lubartowie. Powiatowe dożynki odbywały się na dziedzińcu Pałacu Sanguszków. Do popołudnia nic jeszcze nie zapowiadało, że impreza może zostać zakłócona. O 11:30 przy Bazylice Św. Anny zebrały się delegacje z wieńcami dożynkowym.

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, po jej zakończeniu przeszedł korowód. Przeprowadzono również ceremoniał uroczystości dożynkowych, a o 15 zaczęły się pierwsze występy sceniczne.

W pewnym momencie nad miastem zaczęło padać, po chwili deszcz przerodził się w ulewę. Ulice zmieniły się w rwące potoki, zaś na placu, gdzie odbywały się dożynki, zalana została scena oraz sprzęt nagłaśniający.

Organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu imprezy i odwołaniu kolejnych występów scenicznych w tym koncertu gwiazdy wieczoru grupy LemON. Jednocześnie trwa szacowanie strat wyrządzonych w mieście przez nawałnicę.

(fot. Powiat Lubartowski)
2017-08-27 20:00:46

9 komentarzy

  1. A w Radawcu była tylko ciemna chmura 😉

  2. Teraz to se może

    Grunt, że z pola wszystko zebrane. Teraz to juz ulewa nie straszna 🙂

  3. To wszystko przez pijanego wójta a właściwie przez spaloną żarówkę,,,,….

  4. I się pobawili…Ahhhh ta natura…

  5. A Budynia poprawin nie przerwaliśmy 😉

  6. kuniec świata.

  7. W Radawcu nie padało.Ale z lotu helikopterem było widać że w lubartowie leje

  8. Starosta Lubartowski juz znalazl winnych tej ulewy . Oczywiscie to PiS

Z kraju