Przedszkolaki w roli św. Mikołajów. Przywieźli prezenty dla małych pacjentów ze szpitala dziecięcego (zdjęcia)

Mali Mikołaje z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej przyjechali do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie przekazać zbierane przez kilka tygodni materiały plastyczne dla chorych dzieci. Tego typu akcje uczą empatii i pokazują, jak ważne jest niesienie pomocy innym.

W piątek odbył się finał akcji, jaką zorganizowano w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Łęcznej. Wymyślili ją nauczyciele, którzy starają się już najmłodszym dzieciom przekazywać jak ważna jest empatia oraz niesienie pomocy innym. Dlatego też powstał pomysł, aby przygotować i dostarczyć prezenty dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Odzew rodziców i dzieci był ogromny. Do specjalnie przygotowanych koszy trafiły wielkie ilości flamastrów, kredek, plasteliny i innych materiałów niezbędnych do twórczego spędzania czasu przez małych pacjentów szpitala. Następnie przedszkolaki jako mali Mikołaje przyjechali do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego aby przekazać wszystkie zebrane dary. Co więcej, chcąc sprawić więcej radości przebywającym w szpitalu dzieciom, oprócz zebranych darów przygotowali dla nich specjalne prezenty w postaci piosenki i życzeń.

– Organizując akcje charytatywne chcemy nauczyć naszych przedszkolaków empatii, pokazać, że blisko nas są osoby potrzebujące wsparcia i pomocy oraz obecności innych osób. W ten sposób integrujemy środowisko pokazując, że razem możemy zrobić więcej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za to, że postanowili wesprzeć naszą akcję – mówi dyrektor przedszkola nr 4 w Łęcznej Dorota Czapnik-Berej.

Jak wyjaśniały nauczycielki z przedszkola nr 4 w Łęcznej, najlepszym podziękowaniem był uśmiech i radość dzieci, które świąteczny czas spędzają na szpitalnych łóżkach.

(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska