Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gminy, miasto i powiat złożyły się na nową drogę. Wyremontowano ponad 7 km trasy (zdjęcia)

Wyremontowana została droga powiatowa z Krasnegostawu do miejscowości Wał. Stanowi ona jedyny dojazd do kilku miejscowości, jak też jest alternatywą dla kierowców, w przypadku, gdyby droga krajowa nr 17 została zablokowana.

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi powiatowej z Krasnegostawu do miejscowości Wał. Trasa ta jest przedłużeniem biegnącej obok Spółdzielni Mleczarskiej ul. Borowej i biegnie przez Latyczów oraz Dworzyska do drogi krajowej nr 17 Lublin – Zamość w miejscowości Wał. Zakres prac obejmował m.in. wzmocnienie i profilowanie istniejącej jezdni, która w kilku miejscach została też poszerzona, przebudowę wjazdów do posesji czy też renowację systemu odwodnienia korpusu drogi.

Do tego wykonane zostały metrowej szerokości pobocza, wprowadzono elementy uspokojenia ruchu, zabezpieczono skarpy a na łukach ustawiono bariery. Dodatkowo przy ul. Borowej zbudowano ponad 200m długości chodnik. Przebudowane zostały także dwa mosty. Całkowita długość wyremontowanego odcinka wynosi ponad 7 km. Droga położona jest na terenie gminy Izbica oraz miasta i gminy Krasnystaw.

Inwestycja kosztowała około 10,5 miliona zł i złożyły się na nią wszystkie samorządy, na terenie których trasa się znajduje. Wkład gmin Izbica i Krasnystaw wyniósł po ponad milion zł, miasta Krasnystaw ponad 400 tys. zł a powiatu krasnostawskiego ponad 2,5 mln zł. Resztę, czyli ponad 5 milionów zł pozyskano z programu „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Gminy, miasto i powiat złożyły się na nową drogę. Wyremontowano ponad 7 km trasy (zdjęcia)

Gminy, miasto i powiat złożyły się na nową drogę. Wyremontowano ponad 7 km trasy (zdjęcia)

Gminy, miasto i powiat złożyły się na nową drogę. Wyremontowano ponad 7 km trasy (zdjęcia)

(fot. Starostwo Powiatowe Krasnystaw)

4 komentarze

 1. tęczowy bojownik

  Pieniądze zamiast na drogi powinni przeznaczyć na obowiązkową edukację seksualną w szkołach i miejscach pracy.
  Ale te urzędniki wiedzą lepiej. Teraz kierowcy bombowcy będą wariować na płaskiej szosie, bo przez kilka lat nie będzie dzior w jezdni, które by ich uteperowały.
  Na wyremontowanej drodze będą ginąć piesi, rowerzyści i przechodzące zwierzęta. Wstyd

  • tęczowy bojownik

   „wprowadzono elementy uspokojenia ruchu ”
   Mam nadzieję że są to progi zwalniające. Może chociaż tyle dobrego. Jak w Tereszynie je zbudowali. Ponad rok temu ich tam nie było. A teraz na całe szczęście są.

   • Nie – to nie progi 🙂 To takie fajne wysepki na pół jezdni – pierwszy raz widzę takie rozwiązanie ;-0.

 2. Moze by tak zrobić zrzutke na droge pomiedzy Niedrzwicą Dużą a Bełżycami…od 20 lat tylko smarkanie smołą a jazda przypomina przejazd poligonem…

Wiadomości z info112