Przecinają wstęgi jedna za drugą. Kolejne wyremontowane drogi w naszym regionie zostały uroczyście otwarte

W przeciągu ostatnich dni w całym regionie uroczyście otwarto kilka wyremontowanych dróg. Wstęgi przecinano m.in. w Zawadzie, Milanowie, Horodyszczu, czy też koło Lubartowa. Na wiele z tych dróg mieszkańcy czekali wiele lat.

We wtorek nastąpiło oficjalne otwarcie nowej drogi gminnej w miejscowości Zawada w gminie Wąwolnica. Miała ona jedną z najgorszych nawierzchni asfaltowych w gminie, jednak korzystają z niej nie tylko mieszkańcy gminy lecz również wszyscy, którzy udają się na stok narciarski w Rąblowie. Jak przyznają mieszkańcy, na remont dwukilometrowego odcinka drogi czekali ponad 20 lat. Inwestycja kosztowała 1,5 miliona złotych, przy czym dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wyniosło ponad 700 tysięcy złotych. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Z kolei przy udziale Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego uroczyście otwierano w miniony weekend zmodernizowaną drogę w gminie Milanów. W ramach przedsięwzięcia została zmodernizowana droga gminna na odcinku 2859,70 m. Inwestycja polegała na wykonaniu warstwy wyrównawczej oraz warstwy ścieralnej, budowie chodnika o szerokości 1,5 m, wykonaniu zjazdów do posesji oraz utwardzeniu pobocza. Inwestycja realizowana była w ramach „Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” PROW 2014 – 2020. Wartość inwestycji to 1 763 699,38 zł z czego 1 122 241,00 zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

W tym samym czasie uroczyście otwarto i oddano do użytku drogę prowadzącą przez miejscowość Horodyszcze w gminie Wisznice. W ramach inwestycji zrealizowano roboty budowlane branży drogowej i branży sanitarnej, w wyniku których została przebudowana nawierzchnia drogi na odcinku o długości 1,263 km wraz z odwodnieniem w postaci kanalizacji deszczowej, wykonane zostały zjazdy do posesji i na drogi boczne oraz jednostronny chodnik dla pieszych. Inwestycja zrealizowana została z pomocą Programu PROW 2014-2020. Łączna kwota projektu wyniosła 1 755 019, 89 zł, z czego 63,63% stanowiło dofinansowanie.

Z kolei w środę, 25 października br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi łączącej gminę z miastem Lubartów. Inwestycja związana była z budową drogi na odcinku od granicy Lubartowa czyli ul. Hutniczej przez Łuckę z łącznikami do ulicy Lubelskiej i drogi krajowej nr 19. Nowa droga ma 2,7 km długości, posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 m z prawostronnym chodnikiem o szerokości 2 m. Po lewej stronie wykonano pobocza gruntowe o szerokości 1 m wraz z rowem odwadniającym. Zostały również wybudowane zjazdy na posesję, których szerokość dopasowana została do szerokości istniejących bram, a w przypadku ich braku zaprojektowano zjazdy o szerokości 4,0 m. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 4,5 mln. Zadanie mogło być zrealizowane dzięki dofinansowaniu z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości 1 755 714 zł, budżetu miasta Lubartów – partnera projektu w wysokości 897 910 zł, oraz dzięki dofinansowaniu lokalnego przedsiębiorcy pana Wojciecha Trykacza w wysokości 12 522 zł.

(fot. UG Wąwolnica, UG Milanów, UG Wisznice, UG Lubartów)
2017-10-29 12:20:26

18 komentarzy

 1. Sosnowski pewnie na te siedemdziesiąt centymetrów się dołożył i pierwszy poleciał wstęgę przecinać.

  • Co oni zrobili? Przejają nasze pieniądze i przecinają wstęgi. Ludzie bez honoru, byle dostać się do koryta.

   • Ot PR.. Pasożyty zwane politykami żyją komfortowo na nasz koszt, płacimy do budżetu, gmin, powiatów, woj, państwa miliardy rocznie a oni łaskawie wybudują (z tego co zostało „niepodzielne”..) łaskawie parę km dróg rocznie w skali gminy… o łaskawcy… dzięki Ci WAM… co my bez WAS byśmy biedne robaki poczynili…? I jeszcze w każdym zespole lanserskim czarny przebrany za białego z kropidłem za cołaske… i jak tu być patriotą…?

 2. Te ich otwarcia sa tak zalosne ze nawet nie smiesza. Smialam sie kiedy otwierali 200 metrow drogo obok mojego bloku. Ale coz … skoro nie potrafia osiagnac nic wiecej jak wybudowac kilka km drogi za nasze pieniadze .. taka zgraja nieudacznikow … czymzesz to sie zasluzyli? Podpisem pod papierem ? Zalosne !!!

  • A co ty sama umiesz? Co osiągnęłaś w swym życiu poza bezinteresownym wylewaniem żółci? Poza tym, za czyje pieniądze mają budować drogi władze gmin, powiatów i województwa?! Budują i za moje i chwała im za to! Co do twojego pojęcia na temat tego, jak pracuje się nad takimi inwestycjami, nie będę komentował. Jak mawiał kiedyś Kisiel, nie należy dyskutować z głupotą, by nie promować jej ponad miarę. A swoją drogą, ileż talentów na tym forum się marnuje! Gdybyż im pozwolić budować drogi…
   .

   • prawa ręka cie boli i dzisiaj nic nie będzie?

    • Słabiutko, za duże wyzwanie i chyba rozbolała cię makówka lewusie.
     Napisz coś o pisiorach i pisuarach, będzie ci łatwiej.

   • Zaciagnelam kilka kredytow a teraz mam 3 firmy. I place podatki wysokosci pensji tych dzialaczy.
    Niech zrobia cos nie majac do dyspozycji pieniedzy z naszych podatkow od wypracowanych przez nas dochodow.

 3. wizyty gospodarskie w trenie i przecinanie wstęg… Gierek wiecznie żywy

 4. Gdzie można kupić ostre nożyczki?

 5. Komuna wróciła tylko że w wykonaniu PISU

  • jednak to ty jesteś jednym z ubeków

  • komuno PO-PSL wróć

   Za PO nie było co przecinać bo likwidowali wszystko co stanęło na ich drodze 🙁
   Ups, przepraszam, zbudowali lunaparki i najdroższe na świecie autostrady, przy których wszyscy podwykonawcy zbankrutowali 🙁

 6. Nawet pan buk nie mógł na to patrzeć i dlatego dzisiaj leje od samego rana

 7. Każdy po kawałku – jakie to polskie …

 8. za nasze pieniądze ten cyrk i przedwyborczy lans – precz z nimi

 9. Dwadzieścia lat hahahaha Obecny wójt kończąc 18 lat marzył tylko o tym żeby naprawić drogę na Zawadzie, jednak marzenia się spłełniają

 10. „odcinku o długości 1,263 km wraz z odwodnieniem w postaci kanalizacji deszczowej, wykonane zostały zjazdy do posesji i na drogi boczne oraz jednostronny chodnik dla pieszych”
  „kwota projektu wyniosła 1 755 019, 89 zł”

  Można!? Tyle km to 1/3 odwodu Polski, a oni upychali ten chodnik w jednej gminie i to prawie za darmo!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online