690 680 960

Przebudowywanym skrzyżowaniem al. Sikorskiego i Solidarności pojedziemy po nowemu

Dzisiejszej nocy zaplanowano wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Sikorskiego i Solidarności w Lublinie. Trwają ostatnie przygotowania.

W nocy z piątku na sobotę drogowcy zamkną dla ruchu jezdnię na al. Solidarności, po której dotychczas odbywał się ruch w obu kierunkach. Gotowa jest już wybudowana od podstaw jezdnia po stronie Czechowa, więc na nią zostaną skierowane pojazdy. Już w piątek wyłączono i zdemontowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z al. Sikorskiego, kierowcy obecnie mają obowiązek stosować się do znaków drogowych.

Zamknięcie dla ruchu dotychczasowej jezdni oznacza również zablokowanie wjazdu oraz wyjazdu z ulicy Puławskiej. Tym samym nie będzie już można omijać korka na al. Sikorskiego, co wielu kierowców chętnie czyniło. Dojazd do restauracji McDonalds czy też parkingu i stacji LPG jest możliwy od strony ul. Popiełuszki.

Dla kierowców jadących al. Sikorskiego praktycznie nic się nie zmieni. Gorzej za to będą mieć piesi. Zlikwidowane zostanie bowiem przejście obok ulicy Puławskiej, tam gdzie powstaje kładka.


(fot. lublin112)
2016-10-15 01:08:35

9 komentarzy

 1. To już można będzie jeździć przez Gen. Ducha?

 2. I tak korki były duże a teraz jak zamkną Puławską to będzie masakra.Juz mam przed oczami ten sznur samochodów na Popiełuszki od Sikorskiego do Poniatowskiego .Ech…

  • Nikt ci nie karze tamtedy jezdzic. Musisz jechac poza Lublin w strone Warszawy ? Mozna pojechac przeciez na Sp. Pracy i tam wjechac na obwodnice. Troche dalej ale o wiele szybciej

 3. No ale jak juz dokoncza dziela, to normalnie wszedzie dojedziemy z szybkoscia swiatlowodu?…….choroba , tylko zeby nie bylo jak z „inteligentnym” systemem sygnalizacji swietlnej….

 4. czy tylko jazda na wprost czyli na warszawę czy w ducha będzie można skrecać

 5. Kiedy w końcu ta zmiana bo dzisiaj ruch jeszcze po staremu?

 6. Przejeżdżałem dziś nowo otwartym odcinkiem no i poza tym, że się szybko przejeżdżało to asfalt jest tak nierówno wyłożony – byle jak – nie wygląda to dobrze po 2 dniach.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas