Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Protesty rolników w okolicach Lublina „Walczymy o Polskę i wszystkich Polaków” (zdjęcia)

Strajk rolników przybiera na sile, jednak wielu z protestujących wskazuje, że to tylko wstęp do tego, na co ich stać. Są tak zdesperowani, że zapowiedzieli, iż będą walczyć do skutku.

Tysiące rolników brało udział we wtorkowych protestach, jakie odbyły się w naszym regionie. Śmiało można stwierdzić, że tak dużych działań środowisk rolniczych nie było od wielu lat, a dokładnie od czasów Andrzeja Leppera. Przede wszystkim rolnicy, którzy są w fatalnej sytuacji, pokazali wyraźnie swoją siłę i jedność.

Ich determinacja jest tak duża, że wiele akcji będzie kontynuowanych. Podkreślają, że protesty są legalne, strajki zgłoszone są w zależności od miejsca, na tydzień a nawet więcej. Wskazują, że to, jak długo drogi będą blokowane, zależy od rządzących. Gdyż obecnie polskie rolnictwo znajduje się w tak fatalnej sytuacji, że nie pozostaje im nic innego.

– Mam niesprzedane jeszcze ponad 80 ton zboża z ubiegłorocznych żniw. Cena, jaką oferują zakłady przetwórcze nie zwróci mi nawet tego, co włożyłem, aby to wszystko wyprodukować. A z czego mam utrzymać rodzinę? Z czego mam spłacić kredyty jakie wziąłem na rozwój gospodarstwa? Wielu osobom się wydaje, że to wszystko na co nasz stać. A ja mówię, że to na razie wstęp do tego co będzie, jak rządzący zarówno naszym krajem jak też Unią Europejską się nie opamiętają – mówił nam jeden z rolników.

Przedstawiamy fotorelację z protestów w miejscowości Długie, gdzie została zablokowana obwodnica Lublina, w Maryninie na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 747, na al. Kraśnickiej w Lublinie na wysokości kościoła w Konopnicy oraz z przejazdu ulicami Lublina.

125 komentarzy

 1. Kretyni sterowani przez ruskich, a wychowani w mentalności PRL-u. Co to w ogóle za postulat „zwiększenia opłacalności produkcji rolnej”? Sam prowadzę małą firmę, to zamiast pracować nad zwiększeniem rentowności, mam strajkować, żeby „rząd mi zwiększył opłacalność”? Brak słów…

  • Masz rację „jasiu”, a rolnikom jak się nie opłaca produkować czegokolwiek, to niech się modlą o zwiększenie rentowności, ale nich broń Boże nie pracują bo jeszcze se kto krzywdę zrobi.

 2. Tak walczą o Polskę i Polaków, że po żniwach sprzedają swoje zboże do skupów a stamtąd jest wywożone na port i wysyłane na zachód..

  • dvd niby człowieku o poziomie iq wielkości numeru swego buta nie zczaiłeś, że większość zboża sprzedaje się a Ty baranie masz z tego kasę na drogi itp? Typowy wyborca PO lub PSL. Nigdy PO, PSL i Hołowni w naszym samorządzie.

   • To ja poproszę o szczegółowe wyjaśnienie, jak sprzedaż zboża przez Heńka z Niedrzwicy zwiększa budżet na drogi, bo takiej zależności nie znałem.

 3. Kaczysław Jarczyński

  „Chłopi są pazerni, da się im parę złotych przed wyborami i na nas zagłosują” – Jarosław Kaczyński.

  • Kaczysław chłopi planują zablokować dojazdy do hurtowni z żywnością i za kilka dni będziesz zdychał z głodu bo w sklepie będą puste półki. A od lipca bucu za wszystko zapłacisz 100 % więcej bo twoi złodzieje z koalicji rządzącej odbierają dopłaty do cen prądu i gazu. Tak więc opłacany bucu nie szalej bo będziesz wył, aby ten rząd upadł.

 4. Walczą tylko o swoje kieszenie. Pazerność, pazerność, pazerność i niestety Ruski sponsor protestów.

  • Tak a importerzy zboża robią to za darmo nie dla tego że przebitka na złożu jest wielokrotna.

  • urzędnik z ministerstwa

   Uważajmy na atakujących tu rolników. Oni ostatnio dostali nowe pieniądze na atak na walczących o zdrową dla każdego żywność. Będzie ich bardzo wiele. Bo z tego co piszą media Tusk dokonał nowych przelewów.

 5. Ciekawe kto om płaci dniówkę i ile…

 6. Pomimo że to utrudnia nasze codzienne życie to dziękujemy protestującym 8) ! Jesteśmy z Wami!

 7. Jak na razie to wychodzą fakty, że protestujący są kierowani przez bandę nacjonalistów z konfederacji. Albo są na tyle naiwni i nie wiedzieli i dali się wmanewrować w te protesty, albo wiedzieli i w takim razie niech spadają na drzewo. Dodam, że pół mojej rodziny to rolnicy, ale są jakieś granice przyzwoitości.

 8. Wsparcie dla rolników idzie z całego kraju, a ze wschodnich naszych kresów, szczególnie powinno iść

 9. To co robią na drogach ci ruscy agenci to bandyctwo. Trzeba ich rozpędzić siłą

 10. Jak tam mocno chcą walczyć to niech jadą walczyć z ruskimi na Ukrainie , a nie z polskimi kierowcami.

Dodaj komentarz

Z kraju