Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

„Proszę, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych został zmniejszony”

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego zaapelował, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m2) został zmniejszony do 1 osoby na 7 m2.

43 komentarze

 1. Kasa musi się zgadzać.

 2. o jo joj jaki on dobry. hu…pie…ny

 3. Powinien być limit 1 osoba na 50m2. Ksiądz w maseczce i 0 komuni z rąk konsekrowanych

 4. może najpierw pasowałoby zmniejszyć pokusy duchownych

 5. Sklepy są otwarte również dla ludzi niewierzących. Osoby wierzące ze w niedziele nie wolno robić zakupów niech zostaną w domu. Dlaczego wytykać ze sklepy otwarte, skoro korzystają z nich nie tylko osoby wierzące.
  Jak ktoś szczerze wierzy w Boga to będzie przeżywał święta duchowo nawet pomimo zamkniętych kościołów.

  • Osoby wierzące, które robią zakupy mają wybór czy zrobić je w niedzielę czy też nie, ale osoby pracujące i wierzące już takiego wyboru mogą nie mieć.

  • Duchowo to sobie możesz co najwyżej pamięciówkę pod kocem strzelić prawą ręką. Żonę też posuwasz duchowo? Takie głupawe laicko-lewackie rady dla idiotów.

 6. Patrzcie no ! Do nocy wigilijnej jeszcze trochę (kiedy to ponoć nawet zwierzęta ludzkim głosem gadają), a tymczasem abp Stanisław Gądecki już ludzkim głosem raczył coś bąknąć 😆

 7. w końcu kler przestanie rządzić w świeckim państwie?wszystko pozamykać,ale kościoły przepełnić,przecież to się d y kupy nie trzyma

  • Twój chorobliwy i antyklerykalizm i jad chyba ci już mózg wyżarł do cna. Jest jak raz odwrotnie. W kościołach limity a w galeriach i marketach trzeba uważać żeby komuś marchewy nie zeskrobać, jedynym czasem ograniczeniem jest skiszenie ludzi w kolejkach przed wejściem.

 8. U muchomora inne obostrzenia —-tzn ich brak

 9. Jeszcze kilka wystąpień ojca tranzystora i w żadnym kościele nie będą przekraczane limity.
  Będzie 1 wierny na…3 parafie.

 10. Zamiast zrobić msze na powietrzu boisku czy jakieś hali jak mało miejsca to wciskają ludzi do kościołów …

Z kraju

Polityka i społeczeństwo