Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prognoza na najbliższy tydzień. Mroźno, pod koniec tygodnia ocieplenie

Nad Polską zalega arktyczne powietrze z północy i północnego zachodu. Nadal znajdujemy się w obszarze oddziaływania wyżu z centrum nad Karpatami, ale w drugiej części tygodnia należy spodziewać się ocieplenia.

Lokalnie na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić słabe opady śniegu. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w dalszym ciągu znajdować będziemy się w strefie oddziaływania wyżu z centrum nad Niemcami.

Jedynie na północnym wschodzie Polski zaznaczy się front ciepły związany z niżem znad Finlandii. W poniedziałek wpływ na aurę w regionie ma mieć pogodny wyż. Natomiast we wtorek pogodę na Lubelszczyźnie kształtować zacznie front chłodny przemieszczający się z północy na południe kraju. Z tego powodu wystąpią następne opady śniegu.

W środę nad wschodnią częścią regionu oddziaływać zacznie najprawdopodobniej wyż z ośrodkami nad Austrią i Ukrainą. Zacznie stopniowo zmieniać się kierunek napływu na południowy i południowo zachodni. W czwartek termometry, w regionie mogą pokazać od 1 °C do 3 °C, a pod koniec tygodnia nawet od 4 °C do 7 °C.

2016-12-04 11:55:19
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez: lubelscyfaniburz.pl)

2 komentarze

  1. Od selgrosa przy ul. JP2 do roztocza przy tesco nie odśnieżone ale do kogoś ten teren należy.

    • W sobotę dzwoniłem 2 razy na nr dyżurny w celu odśnieżania i posypania czymś ul.Podleśnej ,gość niby przyjął zgłoszenie Ale co z nim zrobił nie wiadomo, widać jak i za co biorą pieniądze . Pozdrowienia dla odpowiadających za stan dróg w Lublinie