690 680 960

Prof. Andrzej Horban: „Możliwy jest całkowity lockdown, w tym zamknięcie kościołów”

Podczas wczorajszego programu „Gość Wydarzeń” w telewizji Polsat, prof. Andrzej Horban przekazał, że możliwe jest zamknięcie Polski. Ma to związek z dużą liczbą zakażeń, która może przekroczyć 30 tys. dziennie.

Prof. Andrzej Horban podczas wieczornego programu „Gość Wydarzeń” przekazał, że w kraju możliwy jest całkowity lockdown związany z przyrostem zakażeń. Profesor powiedział, że rozpoczynają się rozmowy na temat przygotowania do zamknięcia Polski.

– Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (w ciągu jednego dnia), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać – odpowiedział doradca premiera ds. COVID-19 pytany o liczbę nowych zakażeń.

Zamknięcie kraju ma pomóc w utrzymaniu drożności jednostek służby zdrowia, które i tak pracują już na skraju swoich możliwości. Dzienne zakażenia na poziomie ponad 30 tys. dziennie mogą pojawić się już w tym tygodniu lub przyszłym. W przypadku zamknięcia Polski, zamknięte będą również kościoły. Andrzej Horban zaznaczył, że chodzi o walkę o ludzkie życie.

Profesor pytany o szczyt III fali epidemii powiedział, że trudno jest to obecnie stwierdzić, kiedy nadejdzie, ale może to być niedługo. Dodał, że wszystko zależy od zachowania społeczeństwa, ilości przeprowadzonych szczepień, pogody, czy też obciążenia służby zdrowia.

– Myślę, że pod koniec kwietnia i na początku maja sytuacja stanie się lepsza. Wtedy prawdopodobnie zaczniemy kierować się w kierunku normalności – dodał Horban.

(fot. polsatnews.pl)

61 komentarzy

 1. W tym kraju to na razie nie wykonalne ….ale za 20-30 lat nie trzeba bedzie zamykać ,same się zamkną z braku „klientów „

 2. Kościoły zamkną? Nie wierzę! 😀 😀 😀

 3. Sam jestem wierzący ale wk….A mnie zamykanie restauracji, muzeum np takie Muzeum Wsi Lubelskiej gdzie chodzi się po powietrzu, a kościoły są otwarte. I to że są otwarte to niech będą ale na mszach jak jest przekroczony limit dwu czy trzykrotnie to jest bardzo denerwujące.
  I wreszcie za to ktoś powinien się wziąć.

 4. Śpi….aj dziadu.

 5. Dawać godzinę policyjną, nie bać się, bo te obostrzenia to nic nie dają. Od 21 do 7 rano i bedzie dobrze

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ