Proces radnego Tomasza Pituchy przesunięty. Organizator Marszu Równości oskarża go o zniesławienie

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód odbyła się kolejna rozprawa radnego Tomasza Pituchy, który został oskarżony przez organizatora Marszu Równości o zniesławienie. Radny nie pojawił się jednak na posiedzeniu, które ostatecznie zostało przesunięte na początek kwietnia.

We wtorek odbyła się kolejna rozprawa w procesie związanym ze zniesławieniem organizatora Marszu Równości w Lublinie. Tym razem Bartosz Staszewski oskarżył radnego PiS Tomasza Pituchę. Podobnie jak i przy poprzednich rozprawach w tej sprawie, sala zapełniła się osobami popierającymi radnego.

Wielu z nich trzymało plansze z hasłami: „Dziękujemy za obronę rodziny”, „Kobieta i mężczyzna równi w godności, powołani do świętości” czy też „Czystość obyczajów dla naszych dzieci i wnuków”. Z uwagi, że Tomasz Pitucha nie stawił się do sądu, jego obrońca złożył wniosek o odroczenie terminu rozprawy.

Przedstawił zaświadczenie o trzydniowej chorobie swojego klienta, a wniosek swój argumentował tym, że oskarżony chce aktywnie uczestniczyć w rozprawie oraz zadawać pytania świadkom. Strona przeciwna była przeciwko, jednak sąd zadecydował o przychyleniu się do prośby i wyznaczył nowy termin posiedzenia na początek kwietnia. Wcześniej jednak, gdyż jeszcze w tym miesiącu, przesłuchiwani będą kolejni świadkowie.

Sprawa jest reakcją Bartosza Staszewskiego na wpis Tomasza Pituchy, jaki zamieścił on na jednym z portali społecznościowych. Pojawił się on trzy tygodnie przed zorganizowanym w Lublinie marszem. Słowa radnego „Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz Równości, promujący homoseksualizm, pedofilię. Kto ma uszy niechaj słucha” zdaniem Staszewskiego były kłamliwe i poniżające dla osób homoseksualnych.

Spór obu stron miała rozwiązać mediacja, jednak nie udało się im porozumieć. Tomasz Pitucha tłumaczył, że nie ma sobie nic do zarzucenia gdyż jego wypowiedź nie była adresowana do Bartosza Staszewskiego. Podtrzymał również swoją opinię, że marsz promował homoseksualizm, był szkodliwy społecznie i mógł wywołać zgorszenie wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo powołał się na liczne publikacje mówiące o tym, że w środowiskach homoseksualnych rozpowszechniona jest pedofilia.


(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Marsz nie był dobry dla mieszkańców Lublina – bardzo duże zaangażowanie policji (niestety na koszt wszystkich podatników)- duże straty materialne (uszkodzone pojazdy – witryny). Uważam, że jak Żuk zdecydował się na referendum w sprawie górek czechowskich – powinien również zwołać referendum przed następnym w przyszłości marszem degeneratów !

  • A ile zaangażowania wymagały miesięcznice smoleńskie i jak ogromne to były koszty?

  • Sugerujesz, że to uczestnicy marszu cokolwiek uszkodził, a nie to tępe bydło, elektorat p. Radnego?

   • Tępe bydło to takie nieudańce jak Ty, mocne w gębie i schowane za winklem serwera.

    • Tępe bydło, to tępe bydło.
     Nie potrafiące sprawdzić się w niczym poza „kryterium ulicznym”. Nie szanujący nikogo i niczyjej własności. Bo ich nikt nie szanował, a niczego co można szanować też nie mają.
     Tępe bydło.
     Proletariat.
     Kiedyś we władaniu komunistów.
     Od czasów NSDAP główny elektorat nazistów.

     Powiedz właścicielom aut zaparkowanych tamtego dnia przy Świętoduskiej, że to byli niezwykle udani ludzie, kwiat młodzieży, przyszłość narodu (zwłaszcza teraz, jak hurtem umorzono postępowania w tej sprawie). To bydło niewarte splunięcia było 🙂

 2. Zobaczcie kto popiera tego nibyradnego === same mohery to po pierwsze .
  Po drugie jak radnym może być ktoś kto publicznie używa słów wulgarnych- cytat ‚Co kur….a”- a potem tłumaczy że mówił do siebie ?/pamiętna scena w ratuszu po wyjściu z obrad rady miasta w sprawie przyszłości ogródków działkowych za Tarasami Zamkowymi./.
  Po trzecie niech wyjaśni o co mu chodziło w wypowiedzi o podwyżce opłat za wywóz śmieci , bo przelewał puste w próżne chcąc zyskać jeszcze większy elektorat niż ten na zdjęciu , buhahahahaha

  • Takiego kmiota jak pitucha nikt nie traktuje poważnie poza ciemnymi moherami..

 3. Z wlasnej dzielnicy nawet nie startował bo tam go juz wszyscy znaja i szans by nie bylo

  • Z własnej dzielnicy nie kandydywał z zupełnie innego powodu, ale tu trzeba pomyśleć, co już bie jest dla każdego.

 4. Jak tam na dzielni nałkowskich nadal są msze w kosciółku propisowskim nadal msze w intencji w/w z udziałem tłumu moherów ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki