Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Problemy z płatnością BLIK-iem. Jest oświadczenie operatora systemu

W poniedziałek klienci banków w Polsce zgłaszają problemy przy płatnościach kodami BLIK. Firma odpowiedzialna za usługę wydała w tej sprawie oświadczenie.

Od poniedziałkowego poranka wiele osób korzystających z usługi płatności mobilnej BLIK zgłasza problemy z jej funkcjonowaniem w kilku bankach. Operator płatności potwierdził, że występują pewne utrudnienia w działaniu systemu i wydał w tej sprawie oświadczenie.

– Odnotowujemy czasowe problemy z funkcjonowaniem BLIKA. Intensywnie pracujemy nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje o sytuacji. Przepraszamy za utrudnienia – przekazał operator.

BLIK to usługa płatności mobilnych umożliwiająca szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności za pomocą smartfona. Aby skorzystać z BLIK-a, użytkownik musi zarejestrować się w swoim banku i pobrać aplikację mobilną, która umożliwia generowanie kodów BLIK do płatności w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz do przelewów między osobami prywatnymi.

BLIK działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a w razie utraty telefonu lub innych sytuacji awaryjnych można szybko zablokować możliwość korzystania z usługi. BLIK jest szeroko akceptowany w Polsce i zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników mobilnych form płatności.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

 1. I wtedy przydaje się gotówka którą rząd chce zlikwidować.

  • To bardzo ciekawe co piszesz. Kupiłeś coś na portalu aukcyjnym, i co? Wsadzisz tę gotówkę w kopertę i wyślesz listem poleconym do sprzedającego? Bo jeśli chodzi o płacenie za zakupy w sklepie, to przecież wszędzie są terminale do kart płatniczych, blikiem niby też można, ale łatwiej zbliżeniowo kartą.

   • Płatność za pobraniem, ale lepiej pisać herezje.

    • Herezje?
     Ciekawe czy znalazłaby się firma kurierska, która później w gotówce przywoziłaby ci pieniądze.
     No chyba, że za dodatkową opłatą 🙂
     Bo może nie wiesz jakie są przykładowo opłaty na poczcie przy płaceniu rachunków za mieszkanie, prąd, gaz itp…

     • Za pobraniem… Dziadku, XX wiek skończył się dawno temu, za pobraniem to chyba tylko sześćdziesięcioletnie Janusze zamawiają części do swojego passata ze szrotu pod niemiecką granicą… A jak padnie system, to może się okazać, że te kolorowe papierki co masz w skarpecie w kredensie są tyle samo warte, co ten kawałek plastiku, który noszę w portfelu. Może zacznij kupować złote i srebrne monety, drobną biżuterię? Albo zasiej w ogródku trochę pszenicy, będziesz miał swój własny chleb bez żadnych pieniędzy… Właśnie przez takich nosaczy ludzkość nie idzie do przodu.

   • Ale nikt nie chce likwidacji BLIKów i przelewów. Chodzi o to, żeby obie formy płatności funkcjonowały równolegle jak dawniej. Teraz nakłada się nowe limity gotówkowe, utrudnia się nam życie a co mamy w zamian? Przestępczość zniknęła? Nie.

    • ZXC@ dokładnie tak – można skorzystać z teleporada ale jak jest się chorym to lepiej jednak dać się zbadać przez lekarza.
     Padnie system, wyłączą prąd i czym zapłacisz ??

  • A odkąd to rząd niby chce anihilować realny pieniądz? Coś ci się pomyliło.

 2. Wpisz sobie na YT Bezgotówkowe społeczeństwo Konieczny i obejrzyj najlepiej dwa razy dla lepszego zrozumienia.

 3. Aktualne informacje: https://info112.pl/

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo