Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Włamali się do domu i ukradli 300 tys. złotych oraz złotą biżuterię. Szajka włamywaczy rozbita (wideo, zdjęcia)

Kryminalnym z KWP w Lublinie udało się zatrzymać trzech sprawców włamania do jednego z domów w gminie Piaski. W wyniku tego przestępstwa skradziono ponad 300 tysięcy złotych oraz biżuterię. Sprawcy zostali zatrzymani w powiecie puławskim i w garwolińskim, gdy przemieszczali się samochodami.

W miniony wtorek policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Piaski. Włamywacze po dostaniu się do środka splądrowali dom i ukradli ponad 300 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię. Już następnego dnia kryminalni z KWP w Lublinie namierzyli i zatrzymali sprawców.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 30 i 55 lat oraz 35-latek z województwa mazowieckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie powiatu garwolińskiego oraz puławskiego, w momencie, kiedy poruszali się samochodami. Jeden z pojazdów był wykorzystany dzień wcześniej podczas przestępstwa.

Podczas zatrzymania policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Mężczyźni zostali oskarżeni o kradzież z włamaniem i zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. W związku z tą sprawą, zatrzymany został również 35-letni mieszkaniec gminy Niemce, który usłyszał zarzuty paserstwa, ponieważ przyjął pieniądze pochodzące z tej kradzieży.

Prokuratura zastosowała wobec niego dozór. Osoby te mogą być skazane na karę do 10 lat pozbawienia wolności za popełnienie kradzieży z włamaniem.

Włamali się do domu i ukradli 300 tys. złotych oraz złotą biżuterię. Szajka włamywaczy rozbita (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo Policja Świdnik)

8 komentarzy

  1. Takim kundlom trzeba obcinać ręce i tatuować na czołach „ZŁODZIEJ”.

  2. Kto taką kasę trzyma w gotówce? I to jeszcze w domu? Z tej kwoty inflacja zjada 60 tysi rocznie. Brawo wy.

    • Jak ktoś pieniążkami obraca to siłą rzeczy od czasu do czasu leżą w domu. Głupotą byłoby trzymanie ich w banku na lokacie 3% przy inflacji 18%. A akacje czy krypto to obecnie opcja dla hazardzistów a nie inwestorów. Takie moje zdanie.

  3. Dożywocie dla złodzieji.

  4. Łopciąć im ręce gnidom

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo