Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina usłyszał głos protestujących pracowników MOPR. Zaprosił ich na rozmowy (wideo, zdjęcia)

W czwartek w centrum Lublina odbył się protest pracowników MOPR Lublin. Żądają oni podwyżek pensji, jednak rozmowy w tej materii nie przyniosły do tej poru skutku. W końcu prezydent Lublina usłyszał protestujących pod oknami Ratusza i zaprosił ich na rozmowy.

W czwartek po południu w Lublinie odbył się głośny protest pracowników MOPR Lublin. To kolejna ich manifestacja w ostatnim czasie. Jak twierdzą, są ignorowani przez władze miasta i postanowili być na tyle głośni, aby usłyszał ich sam prezydent. Manifestujący przeszli z transparentami i czarnymi balonami sprzed siedziby MOPR ulicą Lubartowską, a następnie zgromadzili się przed Ratuszem na Placu Łokietka. Protestujący mieli nadzieję, że ktoś z władz miasta zejdzie na dół i w końcu z nimi porozmawia.

Kiedy nikt się nie pojawił zadecydowali, że wejdą do Ratusza, gdzie trwały właśnie obrady Rady Miasta i zapytają, dlaczego prezydent nie chce z nimi rozmawiać na temat podwyżek. Początkowo strażnicy miejscy twierdzili, że do Ratusza może wejść maksymalnie 12 osób z grupy protestującej mówiąc, że jest takie zarządzenie. Jak się okazało, żadnego zarządzenia nie było i do Ratusza wpuszczono wszystkich, jednak nie mieli oni możliwości uczestniczenia w obradach Rady Miasta, bo przed drzwiami stanęli strażnicy miejscy. Ostatecznie na salę obrad dostało się kilkanaście osób, które stanęły tam z transparentami.

Pozostała grupa przemieściła się z powrotem przed Ratusz, aby jeszcze głośniej wyrażać pod oknami swój sprzeciw wobec zachowaniu władz miasta, m.in. syreną, gwizdkami, trąbkami, czy bębnem. Przed końcem zgromadzenia do protestujących dotarła informacja, że prezydent zgodził się rozmawiać z pracownikami MOPR i zaprosił ich do Ratusza na spotkanie, które odbędzie się wkrótce.

Czwartkowy protest zorganizował Zawiązek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej oraz Koło Pracowników MOPR Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie. Był to kolejny protest w ramach trwającego od lipca 2021 sporu zbiorowego, którego głównym postulatem jest poprawa warunków pracy i podwyżka wynagrodzeń (500,00 zł od lipca 2021 r. oraz 500,00 zł od stycznia 2022 r.). Dotychczasowe rozmowy, negocjacje oraz mediacje, również przy udziale osób delegowanych przez Prezydenta Miasta Lublin nie przyniosły żadnego efektu. Podczas ostatniego protestu, który odbył się w dniu 26 maja 2022 r. nikt z władz miasta oraz radnych nie chciał rozmawiać z pracownikami MOPR.

(fot. wideo lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. Do pracy niech się wezmą już dwa lata mają wolne przez cowid

    • A to ciekawy news. Pracuje w tej instytucji i jakoś wolnego nie mam. Coś mnie chyba ominęło ?

    • Pan Bartek dobrze zorientowany… Widać że zamiast wziąć się sam za robotę to korzysta ze świadczeń MOPR …. No niestety z uwagi na covid przybyło pracy… I nie wiem czy ktoś zarabiający ciut więcej niż najniższą krajowa po 12 latach pracy ma być zadowolony. A no niestety trzeba pracować by utrzymać chociażby dzieci a nie być na dzieci utrzymaniu….

  2. Zlikwidować połowę tego mopru, straż miejską, izbę wytrzeźwień, komisję alkoholową i wiele innych odnóg drenujących budżet a przeznaczyć na oświatę czy inwestycje miejskie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo