Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W całym kraju utonęło już ponad sto osób. Kąpieliska w powiecie kraśnickim będą pod szczególnym nadzorem

W najbliższy weekend strażacy i policjanci z powiatu kraśnickiego rozpoczną akcję prewencyjną, w trakcie której zwrócą szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z wody oraz sprzętu pływającego. Działania potrwają do końca wakacji.

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi na dobre rusza sezon na wypoczynek nad wodą. Choć do tej pory aura nie zachęcała do kąpieli, to od kwietnia w naszym kraju w wodzie straciło życie już 107 osób. Służby ratunkowe biją na alarm obawiając się, że to dopiero początek czarnej serii utonięć. Dlatego też wiele samorządów zapowiada, że miejsca wykorzystywane do kąpieli będą pod szczególnym nadzorem służb mundurowych, aby ograniczyć niebezpieczne zachowania nad wodą.

Tego typu działania będą prowadzone m.in. na kraśnickich kąpieliskach. W najbliższy weekend strażacy i policjanci z powiatu kraśnickiego rozpoczną akcję prewencyjną w trakcie której zwrócą szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z wody oraz sprzętu pływającego. Policja prowadzić będzie również kontrolę stanu trzeźwości kierujących jednostkami pływającymi. Patrole, zarówno piesze, zmotoryzowane jak i pływające, spotkać będzie można do końca wakacji, przy czym najwięcej ma ich być w weekendy.

Jak co roku najwięcej utonięć zanotowanych zostało w rzekach, jeziorach i stawach, głównie w miejscach niestrzeżonych. Bardzo często ofiary wody spożywały wcześniej alkohol, który ma duży wpływ na organizm i zachowanie się w momentach kryzysowych. Ratownicy zwracają również uwagę, że często toną osoby, które najpierw przebywają na słońcu, po czym wbiegają do wody. Ich ciała są rozgrzane, co jest bardzo niebezpieczne i skutkuje szokiem termicznym. Nie brakuje też przypadków, kiedy plażowicze wypływają na jezioro na materacach, choć nie umieją pływać.

(fot. KP PSP Kraśnik)

11 komentarzy

 1. Nadzór ,właśnie to pomoże

 2. Za dużo wódki za mało powietrza.

  Na zdrowie!

 3. Przepraszam, ale czy rząd w związku z tymi tragicznymi statystykami planuje zamknąć plaże?! Chyba już najwyższa pora!

  • Oczywiście bo elektorat się topi .

  • dokładnie!
   skoro broń palna w PL jest ściśle reglamentowana bo „Polacy nie dorośli do jej legalnego posiadania i by dużo zabójstw i wypadków było” to może i ZAKAZAĆ WCHODZENIA DO WODY pod groźbą kary pozbawienia wolności – na wzór hoplofobicznych przepisów UoBiA np. do jeziora mogliby wchodzić tylko członkowie klubów pływackich, płetwonurkowie i wędkarze zrzeszeni obowiązkowo w państwowym związku i opłacający składki….

   ilu to obywateli zginęło od broni palnej w tym roku?? a ile osób w wodzie? a w autach?? – kraj niewolników kierowany przez socjalistów tyle w temacie…

   • Edek oderwany od kredek

    Masz wiele racji „obywatelu”… niby i w Polsce mamy III dekadę XXI wieku, a w pozbawianiu się życia mamy obyczaje jak z jakiego średniowiecza…
    Rozchodzi mię sie głównie o to, że som wielce niehumanitarne… rżnom sie i dźgajom nożami, widlami, siekają siekierami i kuchennymi tasakami, skaczom na łeb na szyję skąd sie tylko da, albo kładom sie spać na torach kolejowych, a nawet jak ostatnio tu pisali: na brudnej polnej drodze.
    Zamiast mieć możliwość, normalnie (i humanitarnie) palnąć sobie, albo nawet teściowej, żonie, czy kochance, w łeb.

 4. A tak w ogóle to po co taplać się w jaimś bajorze?Tylko ryby chamy płoszą.Nie mają w domu wanny czy prysznica z czystą wodą?

 5. Czego za wszelką cenę,…to jest selekcja naturalna .

 6. Osuszyć kąpieliska.

 7. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Jeśli od kwietnia w naszym kraju w wodzie straciło życie już 107 osób to znaczy, że 107 Aniołów Cieciów (cieć: dawniej stróż) straciło pracę
  na skutek zaniedbywania swoich obowiązków ! Czyli władze w niebie też maja sporo za uszami.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo