Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Premier w obwodzie kijowskim: „Polskie firmy będą brały udział w odbudowie, ale najpierw trzeba obronić Ukrainę” (wideo)

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny odwiedził Ukrainę. Wizyta jest gestem wsparcia i deklaracją pomocy dla naszego wschodniego sąsiada. Szef rządu złożył wizytę w obwodzie kijowskim, gdzie z inicjatywy polskiego rządu powstają domy tymczasowe.

32 komentarze

 1. To między innymi dlatego Polska buduje CPK , żeby połączyć nas między innymi z Ukrainą ale jakim kosztem, kosztem osób które mają być wyświetlane ze swoich domów bo rząd buduje linię kolejową żeby przewozić towary. Na drodze CPK są dziesiątki tysięcy domów, gospodarstw rolnych obiektów użyteczności publicznej wszystko idzie do wyrżnięcia w pień, nikt nie liczy się z ludźmi.

 2. Już w Iraku i Afganistanie polskie firmy wyszły na tym jak Zabłocki na mydle

  • tam nie miało być odbudowy, a koncesje na eksploatację części złóż. ale efekt będzie taki sam.

 3. polskie firmy? z ust VATeusza brzmi to jak „konsorcjum firm żon premiera i ministrów”, które za 50% zysków jako pośrednik na papierze zatrudni małe firmy jako podwykonawców.
  jeszcze się wojna nie skończyła, już by koparki wysyłał…

 4. Odbudowywać Ukrainę będą niemieckie i francuskie firmy które pomnożą swoje dochody. A Polska może co najwyżej wozić gruz na Ukrainie i jeszcze do tego dopłaci.

 5. Zaraz gul skoczy radzieckiej propagandzie

 6. No i mają od nas kupić ponad 50 Krabów.

 7. A kto odbuduje Polskę po waszych rządach pisowcy?

 8. To już koniec wojny?znów zacznie się koronawirus.

 9. Chętnie pojadę lepiej zarobić.

 10. Sam zyd morawiecki i kaczor będą płacić?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo