Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownica kantoru wracała do domu, wtedy ją zaatakował. Obywatel Białorusi trafił do aresztu

38-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie rozboju na pracownicy kantoru został umieszczony w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Incydent miał miejsce pod koniec zeszłego roku, gdy sprawca zaatakował pokrzywdzoną w jej samochodzie i próbował ukraść jej torebkę z pieniędzmi. Kiedy mu się to nie udało, uciekł z miejsca zdarzenia.

W połowie października ubiegłego roku na terenie Terespola w powiecie bialskim doszło do ataku na pracownicę kantoru, która wracała do domu po pracy. Sprawca wsiadł do jej samochodu i próbował skraść jej torebkę z dużą ilością gotówki, usiłując przy tym doprowadzić ją do stanu bezbronności. Kiedy pokrzywdzona stawiała opór, napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Incydent został zgłoszony na policję, która wszczęła śledztwo.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu ustalili personalia podejrzanego mężczyzny, którym okazał się 38-letnim obywatelem Białorusi. Mimo początkowego zaprzeczenia, zabezpieczone w sprawie ślady potwierdziły jego udział w ataku.

Mężczyzna został zatrzymany i w miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. dlaczego wpuszczacie to tałatajstwo???

    • Wpuszczają, udowadniając, że płot Jarosława za kilkaset milionów złotych jest niepotrzebny.

  2. Brajanek (ten od Dżesicy)

    Obywatel Białorusi trafił do aresztu. Tak bez kolejki ?

  3. długo im zeszło a rowerzystę pijanego wiedzo jak złapać

  4. Wysłać skur… na front.

  5. jakieś ma śniade łapki jak na białorusina dobrze zobaczcie foto

  6. no coś cienko orki bronią swojego zioma