Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przejściu, nagranie trafiło do policjantów (wideo)

23-letni kierowca audi został nagrany, jak wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. Film od jednego z kierowców trafił do policjantów na skrzynkę mailową. Funkcjonariusze ustalili kierującego i zaproponowali mu grzywnę w wysokości 2000 zł, na którą wyraził zgodę.

Na mailową skrzynkę policyjną „STOP AGRESJI DROGOWEJ” trafiło nagranie przedstawiające kierującego samochodem marki Audi, który wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych, nie używając kierunkowskazu przy zmianie pasa ruchu.

Funkcjonariusze z kraśnickiej komendy, zajmujący się wykroczeniami, prowadzili dochodzenie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce pod koniec marca na terenie Urzędowa. Po wytypowaniu potencjalnego sprawcy ustalili, że prawdopodobnie był nim 23-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut i wstępnie zgodził się na grzywnę w kwocie 2000 złotych. Po uprawomocnieniu się wyroku w tej sprawie dodatkowo na jego konto zostaną dopisane punkty karne.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze jest nie do zaakceptowania i może prowadzić do poważnych wypadków drogowych. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz zachowanie rozsądku na drodze, aby zapobiec tragediom i utracie życia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest kwestią najwyższej wagi, a każdy z nas ma obowiązek dbać o życie i zdrowie swoje oraz innych użytkowników drogi.

Przypominamy o funkcjonowaniu policyjnej skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ” – [email protected].

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu – POWIADOM POLICJANTÓW! Zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

W celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:
– data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
– dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
– dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Na adres mailowy można przesyłać filmy lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

(fot. wideo Policja Kraśnik)

48 komentarzy

  1. Mam nadzieję że pozna adres i dane kamerującego i wtedy zrobiłbym to samo jeździł bym za nim co dzień każde nawet malutki złamanie przepisu nagranie i na policję.

  2. Konfidentów będzie bolało.

  3. konfident chyba będzie wzywany na świadka to się poznają przyjaciele

  4. Brawo! Należy tępić wariatów na drogach.

  5. ale parówa z kierowcy tira bądź busa 😀 co nagrywał widać po

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo