Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w Wólce Abramowickiej. Z ogniem walczyło 7 zastępów strażaków

Wieczorem doszło do sporego pożaru pod Lublinem. Zagrożone były zwierzęta.

Pożar w zabudowaniach gospodarczych w Wólce Abramowickiej pod Lublinem został zauważony we wtorek przed godziną 20. Natychmiast została zaalarmowana straż pożarna, na miejsce pojechało 7 zastępów strażaków. Gdy dojechali na miejsce okazało się, że płonie murowany budynek gospodarczy w którym znajdowały się zwierzęta. Ogień widoczny był z kilkuset metrów, na szczęście budynek podzielony był na pół a płomienie pojawiły się w części gdzie znajdował się sprzęt rolniczy.

Pożar został opanowany po kilkunastu minutach, jednak całkowicie spłonęły maszyny, sprzęt rolniczy oraz składowane w środku płody rolne oraz słoma. Przez blisko godzinę trwało jeszcze dogaszanie pożaru oraz przewietrzanie drugiej części budynku, którą udało się uratować od spalenia.

W akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej z Lublina, Głuska, Mętowa oraz Wilczopola. Obecnie jeszcze nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Zostaną one ustalone po szczegółowych oględzinach miejsca zdarzenia.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. Michał, Paweł DZIĘKUJEMY!

(fot. lublin112)
2014-04-08 21:02:53

3 komentarze

  1. Niedawno widziałem jak jeden z wozów strażackich jechał w tamtą stronę. Miałem nadzieję że dowiem się stąd co się stało. 🙂

  2. Bardzo ciekawa relacja ze zdarzenia ale straty okazały się być na szczęście znaczenie mniejsze niż opisano.

  3. a jakie maszyny sploneły?? oby nie nowy kombajn i traktor john deer