Świdnik, Lublin: Popołudniowe utrudnienia po zderzeniu pojazdów

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń doszło po południu na al. Witosa w Lublinie oraz na rondzie w Świdniku. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Świdniku na skrzyżowaniu al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej, czyli na tzw. rondzie z helikopterem zderzyły się dwa samochody osobowe fiat i skoda. W wyniku zderzenia fiat uderzył jeszcze w betonową latarnię. Nikt z kierowców jak i pasażerów nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących. Przez ponad godzinę ruch w miejscu zdarzenia był znacznie utrudniony.

Z kolei kilkanaście minut później na al. Witosa w Lublinie zderzyły się dwa auta, osobowe i dostawcze. Oba pojazdy jechały od strony Świdnika i przed przejściem dla pieszych tuż za centrum handlowym Felicity kierowca mniejszego z aut zatrzymał się widząc przechodzących pieszych. Jednak kierowca większego pojazdu nie zdążył już wyhamować i z impetem uderzył z tył osobówki. W tym przypadku również pomimo dużej siły uderzenia nikt nie został ranny. Przez ponad godzinę jeden pas jezdni był wyłączony z ruchu.

Informację o zdarzeniu w Świdniku otrzymaliśmy od czytelniczki. Iwona DZIĘKUJEMY!
(fot. lublin112)
2014-04-08 20:31:49

Jeden komentarz

  1. W mojej ocenie jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Świdniku, gdzie dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Ciekawe, czy organa Policji wystąpiły do Wydziału Infrastruktury tut.miasta z wnioskiem o zajęcie się tym problemem np. zainstalowaniem tzw. „progów” które ograniczają prędkość . Niektórzy kierowcy jadą na tzw.pamięć i wtedy jest to co jest.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021