690 680 960

Potrącił dziecko i odjechał. 11-latka trafiła do szpitala

W niedzielę po południu na ul. Gospodarczej doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Poszkodowana 11-latka trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 12 na ul. Gospodarczej w Lublinie.

Jak ustaliliśmy, 11-latka przechodziła przez przejście dla pieszych w rejonie postoju taxi. Została potrącona przez pojazd osobowy poruszający się w kierunku ul. Mełgiewskiej.

Poszkodowane dziecko zostało przewiezione do szpitala. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Jak można być takim zwyrodnialcem żeby potrącić na przejściu dziecko i zbiec z miejsca wypadku nie interesując się poszkodowanym.

  • Aaron Fleischman

   Biorąc pod uwagę wciąż dosyć szerokie społeczne przyzwolenie na walenie w pieszych na przejściach i całą tę poetykę o „świętych krowach” i „cmentarzach pełnych tych, co mieli pierwszeństwo”, to mnie to aż tak bardzo nie dziwi.

   Kierowca odjechał w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku nauczenia „świętej krowy” rozsądku i przypomnienia jej, że pierwszeństwo nie czyni nietykalnym, ani nieśmiertelnym.

  • Widzisz jak jesteś wprowadzany w błąd. Kierowca się interesował bo był tam z nimi i wziął numer do rodziców żeby potem zadzwonić czy wszystko w porządku….

 2. Eutanazja Ksantypa

  Tak to widzicie jest jak zarówno w domu jak i w szkole uczy się dzieci modlić, a nie jak zachować się na ulicy.

 3. Po pierwsze dziecko wybiegło tuż przed pojazd i delikatnie zostało dotknięte nie wzywali policji więc nie wiem kto takie durnoty pisze…

  • Szanowna Pani/Panie proszę wskazać, w którym miejscu są te „durnoty”. Dziecko zostało potrącone? Zostało. Trafiło do szpitala? Trafiło. Kierowca odjechał? Odjechał. Na miejscu była policja.

   Prosimy wskazać fragment materiału z informacją nieprawdziwą.

   • Kierowca nie odjechał tylko stał z rodzicami, nie wzywano policji. Dwie dziewczynki wybiegły pod jadący samochód a nie przeszkodziły.

    • Na miejscu interweniowała policja, dziecko trafiło do szpitala. Otrzymaliśmy informację, że kierowca odjechał.

     Polecamy lekturę art. 44. Prawa o Ruchu Drogowym.

  • „Kłamstwa”, albo jesteś głupia, albo byłaś w tym samochodzie. Dogadał się z 11-latką ? „delikatnie dotkną” a dziewczyna w szpitalu? potrącił na przejściu czy nie ? Jesteś świadkiem czy kłamiesz ?

 4. Po mojemu to kasa zamiast masztów i kolejnych remontów deptaka i etc to na przejścia ze światłem uruchamianym przez pieszego lub szybkiego rowerzysty.Potem będzie news,bo teraz to norma i nie ma czym się chwalić,że kierujące ślepe i chodzące od tego też nie odbiegają.

  • Jak ludzie zdają prawo jazdy jeśli nie znają podstawowych praw. Nawet po niegroźnym wypadku sprawca MUSI się upewnić czy z poszkodowanym jest wszystko w porządku. Kierowcy życzę więcej rozwagi na drodze, bo następnym razem może skończyć się tragedia.

   • Zastanawiające, że piesi tak doskonale znają swoje prawa a przepisy nakładające na nich obowiązki, głęboko w żopie.

    • Aaron Fleischman

     Taa… Dokładnie. Dlatego 85% potrąceń na przejściach dla pieszych jest z winy kierowców :))) Od razu widać, kto tu ma w żopie swoje obowiązki.

 5. pewnie PISuar mysli ,że nic mu nie grozi dlatego sądy chcą opanować

 6. Na ul. Gospodarczej polecam przejście na wprost kościoła. Szczególnie rano. Tylko niewielu reaguje na pieszego. Przejście jest z wysepka postojową, stąd wszystkie buraki pędzą na oślep, żeby zatrzymać w połowie przejścia pieszego. Rzadko kiedy kierowca si e zatrzyma i pozwoli dokończyć przejście. Jeden burak z rejestracją terenową nawet paluszka mi pokazał.

  • Aaron Fleischman

   Wyjmij smartfona, włącz nagrywanie filmu, postaw jedną nogę na przejściu i nagraj wszystkich, którzy się nie zatrzymali, czyli nie ustąpili pieszemu pierwszeństwa na PDP.

   Co masz zrobić potem, to chyba już nie muszę Ci mówić.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas