Poszukiwani w Austrii, wpadli w Lublinie (wideo)

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 48 lat, poszukiwanych przez śledczych z Austrii. W mieszkaniu jednego z nich policjanci ujawnili i zabezpieczyli mienie, które mogło pochodzić z kradzieży.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego przez Prokuraturę w Eisenstadt w Austrii 48-letniego Stanisława W. Z informacji przekazanych przez stronę austriacką wynikało, że 48-latek w ubiegłym roku w jednym z miast dopuścił się włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki. Łupem sprawcy padły wyroby skórzane, ubrania oraz sprzęt o łącznej wartości około 170 tys. Euro oraz gotówka w kwocie około 2 tys. Euro. W celu zrealizowania przestępstwa mężczyzna ukradł też pojazd ciężarowy.

Policjanci posiadali informacje, że 48-latek może przebywać na terenie Lublina. We wtorek o świcie mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali także 46-latka, który na tej samej ulicy kierował dostawczym peugeotem boxerem. To znajomy 48-latka, który podobnie jak ten, poszukiwany był do tej samej sprawy przez austriacką prokuraturę na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego. Mężczyźni zostali zatrzymani w ostatnim momencie, ponieważ jak ustalili funkcjonariusze, kierowali się właśnie za granicę, najprawdopodobniej do Niemiec.

W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli 10 sztuk płyt kuchni indukcyjnych, pudełka z odzieżą różnych marek z metkami, markowe obuwie, około 60 sztuk długopisów i wiecznych piór, a także kosmetyki i pieniądze.

Mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty kradzieży dostawczego pojazdu oraz włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki. Wczoraj sąd zadecydował o wydaniu 48-letniego Stanisława W. austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości.

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)