Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymał się, aby przepuścić pieszych. Po chwili doszło do zderzenia (wideo)

W miniony wtorek na al. Sikorskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych przed przejściem dla pieszych. Moment kolizji zarejestrowała kamera zainstalowana w pojeździe nauki jazdy.

Do zdarzenia doszło we wtorek na al. Sikorskiego w Lublinie, przed przejściem dla pieszych na wysokości ul. Żołnierskiej. Na nagraniu widzimy, jak kierowca volvo zatrzymał się na lewym pasie, aby przepuścić pieszych znajdujących się po lewej stronie. Zatrzymał się również kierowca pojazdu dostawczego znajdujący się na prawym pasie.

Kiedy osoby weszły już na przejście, w tył stojącego volvo z impetem uderzył opel. Na szczęście piesi byli już na drugiej części przejścia. Nagranie pokazuje, jak ważna w ruchu drogowym jest prędkość dostosowana do panujących warunków oraz bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami.

(fot. wideo YouTube Grzegorz Zarajczyk)

18 komentarzy

 1. Ciekawe gdzie się ABS podział :p

  • Jakby mu działał ABS to jeszcze słabiej by zahamował. To oczywiste.

   • To wina ABSu gdyby działał to droga hamowania była by krótsza, ubezpieczyciel jak zobaczy filmik może odmówić wypłaty odszkodowania.

    • A odkąd to ABS skraca drogę hamowania ???

     • … odkąd został udoskonalony i zwiększono częstotliwość „pulsowania”… być może opli to nie dotyczy…
      Oczywiście rozmawiamy o asfalcie suchym lub mokrym bo do takich warunków ABS jest zaprojektowany. Na śniegu lodzie itp droga się wydłuża ale można w pewnym stopniu jeszcze manewrować.

  • I bardzo dobrze. Kolejny uprzejmy, może następnym razem zanim zaprosi pieszego na przejście zastanowi się dwa razy czy mu ktoś w du.ę nie wjedzie. Wina opla bezsprzecza, ale myślcie ludzie, takie przypuszczenie pieszego na dwupasmowej drodze to ładowanie go „na minę”. Ile osób w ten sposób zostało potrąconych na Witosa ciężko zliczyć. Pan z volvo chcial być uprzejmy, dostawczak (nie bez trudu) jakoś wyhamowal, ale opel już nie. Jasne że winny opel, ale całą sytuację sprowokował volvo – dobrze, że po uderzeniu nie przyjął pieszego na maskę.

   • lakernik z konopnicy

    A pewnie że dobrze!!! Zarobię na obu, ale mocno zaboli tylko tego mistrza z opla co nie widzi stojącego przed przejściem z 200 metrów… i dobrze skuteczne eksternistyczne lekcje nauki jazdy muszą kosztować…

 2. Zagapił się, a ABS nie pomoże jak naciśnie się pedał hamulca za późno.

 3. Chyba chciał zmienić pas na prawy i patrzył w lusterko.

 4. Włączony prawy kierunkowskaz. Widać, że chciał zmienić pas ruchu wjeżdżając przed naukę jazdy. Zagapił się. Trzeba było walić w dostawczaka. Ciekawe co by z niego wypadło.

 5. dobrze że kierowca z dostawczaka wyczaił moment i zdążył się zatrzymać bo dżentelmen z volvo bardzo by się zdziwił jak trzeba by było pieszych reanimować.

 6. Jak ja nie rozumiem takich ludzi. Zatrzymywac sie na sile na dwupasmowce. Ostatnio zgineka dziewczynka dzieki takiej uorzejmosci. To jest jak polowanie na pieszych. Ludzie ogarnijcie sie !!!!

  • W całym cywilizowanym świecie nikt nie ginie od uprzejmości tylko k…a w Polsce…! Oczywiście ślepiec który zapier…ala dłubiąc często w smartfonie wpadł w pułapkę… biedak… Czytając takie komentarze (większość na tym forum) już wiem dlaczego Polska walczy z Rumunią o podium w liczbie zabitych na drogach w UE… Jeśli nie zmieni się taki tok „rozumowania’ to niedługo będzie bezpieczniej nawet w Ukrainie !!!

 7. Tak z innej beczki – kierowca dostawczaka pojechał sobie dalej i nauka jazdy również (sądząc po słowach instruktora). Ba, przepuszczeni piesi również sobie poszli. A gdzie sprawdzenie, czy z kierowcami i ewentualnymi pasażerami wszystko w porządku? Owszem, uderzenie nie było jakieś specjalnie mocne, ale nietrudno o uraz kręgosłupa nawet w takim przypadku.

  • Piesi to mają to gdzieś on/ona przeszedł ty jak go przepościłeś i ktoś w twój samochód wjechał , to masz problem, co go/ją to obchodzi. Oni swoje już zrobili i nie są od interesowania się losem kierowców w druga stronę jest dokładnie odwrotnie to kierowcy muszą interesować się pieszymi 😉

   • … ale wy kierowcy samochodów jesteście biedni…, wszyscy was atakują: rowerzyści, piesi motocykliści, dziki, drzewa.. itp i nikt nie chcę wam udzielić pomocy…? Ciekawe dlaczego..?

 8. Co za cymbał z kierowcy z tego opla

Z kraju

Polityka i społeczeństwo