Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posypały się mandaty od policjantów z grupy „Speed”. Rekordzistą kierowca BMW, który się… „zagapił”

W trakcie weekendowych działań bialscy policjanci z grupy „Speed” zatrzymali sześć praw jazdy i ujawnili ponad 570 wykroczeń w ruchu drogowym. Rekordzista kierując BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km pędząc 133 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem 2,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Podczas długiego weekendu policjanci z bialskiej grupy „Speed” prowadzili działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze.

W trakcie działań mundurowi ujawnili sześciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni kierowca BMW, który pędził krajową dwójką z prędkością 133 km/h. Przekraczając tę dozwoloną o 83 kilometry. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 9.30 w miejscowości Rzeczyca. Mężczyzna przekroczył prędkość, gdyż się… „zagapił”.

28-latek został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych. W związku z popełnionym wykroczeniem mieszkaniec powiatu radzyńskiego stracił też uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Wszyscy kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość stracili prawo jazdy oraz ukarani zostali wysokimi mandatami. Policjanci ujawnili ponad 570 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu.

(fot. Policja Biała Podlaska)

35 komentarzy

 1. Przypominam, że od dzisiaj OC uzależnione od ciężkości stopy.

  • Polskiej husarii nic nie powstrzyma.

   • Najlepszych oczywiście, że nie powstrzyma. Zawsze jest kilka procent ludzi, które nie nadaje się do życia w społeczeństwie. Ale to jest tylko kilka procent.
    Jeżeli 80% kierujących będzie jeździć poprawnie – to te kilka procent nie będzie miało nawet gdzie się rozpędzić. A jeżeli im się to uda, to wyróżniając się w tłumie, szybko ich policja wyłapie.

  • mandaty nic nie dają

   mam 500+ x4 i babcia z dziadkiem oddają nam emerytury+ więc i 5000zł mi nie jest straszne

  • Przynajmniej o tych kilku będzie mniej i bezpieczniej na drodze w wakacyjne podróże. Dziękujemy grupie SPEED

 2. szkoda że swoich 45 letnich emerytów puszczają wolno

 3. Wieśniak (dawniej: chłop małorolny)

  Posypały się mandaty od policjantów z grupy „Speed” – i prawidłowo, bo trzeba jakoś okiełznać zbyt rozbrykanych męczenników motoryzacji

 4. Niesamowite ale gnał! Pędził niemalże jak wiatr! Całe 133 km na krajowej 2. Wow! Bandyckie ściąganie kasy i robienie wyników o to tutaj chodzi. A bezpieczeństwo schodzi na drugi plan. Taka prawda.

  • Wiele osób, dla których też 133km/h na jednojezdniowej DK2 to było „pierdnięcie” wącha kwiatki od spodu. Ze swojej winy. Z cudzej winy – żadna różnica.

   • Mongole jechałeś krajową 2? Masz prawo jazdy? Albo słyszałeś o kolesiu co wyrżnął klina na hulajnodze i poszedł do piachu? Ile miał na budziku 20? 30? Prędkość to jest skala. Nie faktyczna przyczyna wypadków. Zastanów się jak piszesz te swoje mongolskie teorie bo każdy już nimi żyga.

    • A ty baranie mogłeś jechać jedynie samochodzikiem w piaskownicy.
     W przeciwnym razie wiedziałbyś, że to nie autostrada i przejeżdżając przez wiele miejscowości jest ograniczenie do 50km/h (teren zabudowany).
     A skoro była też utrata uprawnień na trzy miesiące, to w takim właśnie miejscu jechał 133km/h
     Jeśli tego nie rozumiesz to świadczy tylko o jednym.
     Jesteś takim samym bandytą za kierownicą jak i ten zatrzymany.
     I obyś pierwszy zrobił sobie krzywdę zanim wyrządzisz ją komuś innemu.

     • ja mam wyższą konieczność jak psy. zaczną psy sie stosować zaczną ludzie się stosować.

      czyli jak ktoś jedzie 120 w zabudowanym to zły. ale jak psy gonią przez 6 miejscowości 140 bo w 6 miejscowości typ jedzie 110. to jest gitówa.
      pozdro lamusy, dalej dajcie sie cisnąć państwu.
      jeżeli ja wymagam od innych to wymagam też od siebie.
      stać z radarem a po co jak zwalniają siąść na zderzaku lub podpuszczać długimi, o to bezpieczne jest.
      nagrywać popisy psów i zgłaszać do BSWP. bo komendant to im najwyżej dupke podetrze.

    • 1. „Prędkość to jest skala. Nie faktyczna przyczyna wypadków.” – czyli gdy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że się z czymś/kim zderzysz (bo wpadłeś w poślizg i w twoją stronę zbliża się drzewo, czy jedziesz z kimś na czołówkę) to nie hamujesz, by zmniejszyć prędkość, bo „Prędkość to jest skala”.

     2. „Prędkość to jest skala. Nie faktyczna przyczyna wypadków.” – oczywiście, że zbyt duża prędkość nie jest przyczyną* wszystkich wypadków.
     Ale czy istnieje jakakolwiek zależność pomiędzy prędkością, a np. szansą na uniknięcie wypadku, albo pomiędzy prędkością a rozmiarem zniszczeń/liczbą ofiar przy wypadku?

     *) 3. Najczęstszą przyczyną wypadków jest nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Coś co jest na tym forum notorycznie wyśmiewane.

     • Akurat z pkt 3 się zgodzę i masz rację. Natomiast nie uważam nadal że 2,5 tys kary zmniejsza ryzyko wypadków. Zobacz statystyki z tego roku. Potrącenia pieszych i rowerzystów. Czym to jest spowodowane? A no tym że włażą na drogę i wjeżdżają nie patrząc czy coś jedzie bo takie barany jak te co biorą udział w tej dyskusji liczą na to że mają pierwszeństwo na psach i to wystarczy. Otóż nie nie wystarczy. I będą zdychać jak psy. Dlaczego? Bo mają pierwszeństwo.

      • 1. Statystyki potwierdzają słuszność europejskich przepisów. Nie napiszę nowych, bo w zachodniej Europie one obowiązują ponad 30 lat.
       Co do statystyk, to liczba wypadków wzrosła podajże od 30%, podczas, gdy ruch wzrósł 400%.
       2. Dlaczego Baranie WŁAZISZ na drogę nie patrząc? Chcesz zdechnąć jak pies?

      • 3. Największą liczbę ofiar na drodze stanowią kierujący i pasażerowie samochodów, a Ty piszesz, że głupi piesi włażą pod koła. Gdzie tu brak związku w twoim wywodzie.

      • „zdychać jak psy” – Szanowna Redakcjo. Proszę nie cenzurować moich wpisów, jeżeli będę używał tego zwrotu.

    • Prędkość to nie skala, bo takiego pojęcia nie ma. Prędkość po pojęcie fizyczne i jest to wektor, czyli składowa kilku wartości. Widać nie chodziło się do szkoły Bossie. Najpierw pomyśl, a później pisz swoje dyrdymały. o prędkości i skali.

 5. Taka praca powinna być wykonywana przez drogówkę CODZIENNIE.
  Gro polskich kierowców łamie przepisy i niewiele się robi, żeby nałożyć za to kary.
  Co z tego, że mandaty wzrosły jak od kilku miesięcy jakby znacznie mniej patroli na drogach…

  • Jasio z zerówki

   Jak ma być więcej patroli na drogach, jak policję wykorzystuje się na polsko-białoruskiej granicy do nadstawiania głów pod kamienie
   rzucane przez barierę z Linii Jarosława Małego

 6. Mandat karny ze zdjęcia wystawiony w sposób nieprawidłowy- brak wskazania podstawy prawnej wykroczenia co stanowi jego podstawę do umorzenia.

  • Pan kierujący nie musiał przyjmować mandatu. Sąd w uzasadnieniu wyroku na pewno poda paragraf.

 7. Zwykłe okradanie kierowców, którzy i tak są na minusie. W radiowozach zdarzają ludzie i to coraz częściej, ale nieoznakowani ? pospolity cham jeden z drugim, najlepiej w ogóle się w gadkę nie wdawać. Grzecznie zapytałem czy choć raz dostanę upomnienie to usłyszałem: mandat czy wniosek??? Prostak. Cham. Wieśniak. Powiat Krasnystaw- czerwona Kia

 8. No i? Co ma piernik do wiatraka? Prędkość nie jest jedyną składową wypadku tylko głupota za kierwonicą. To jest główny czynnik. Ale nie żeby karać kogoś sumą 2,5 tys zł. Wiesz jaka jest najniższa krajowa? Miałeś to w szkole?

  • Głupotę za kierownicą trzeba eliminować. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie karanie i to bardzo surowe. Skoro idiota pędzi przez teren zabudowany to należy takiego chwasta wyeliminować czym prędzej. Zgadza się? Skoro kogoś stać na poruszanie się 133 km/h po mieście to i 2,5 tys. wyłoży. I w tym przypadku nie ma znaczenia najniższa krajowa. To jego wybór – jego portfel, jego „skala”. I znowu mylisz pojęcia i piszesz nie na temat. Pomyśl zanim znowu coś palniesz. Porównywanie wysokości mandatu do najniższej krajowej to jest akurat zły pomysł, nie ta „skala” problemu

   • Największym problemem skali jest twój intelekt ruski trollu bo piszesz do wszystkich i żadna z twoich prób nic nie wnosi. Typowe kremlowskie sztuczki napisze tak żebyś zrozumiał: Ssij jaja.

    • Błysnąłeś intelektem. Szacun. Poruszyłeś na tym forum tak wiele tematów, że aż brak mi słów. Nie zamień się przypadkiem w gołębice, bo odfruniesz.

    • Komentarz na poziomie gówniarza, któremu zaczyna się nudzić bo już nauka w szkole się skończyła.
     Przez wakacje będziesz pewnie robił wszystko aby udowodnić jakim głąbem jesteś.
     Kolejny gwiazdor w komentowaniu.

 9. Niestety prędkość jest jedną ze składowych, a głupota to czynnik ludzki, na który nikt nie ma wpływu, jak tylko ten który ja posiada.

  • Co Wy z tymi składowymi, czy skalami prędkości?
   Weź wyskocz przez okno na parterze, a potem z 10. piętra i przekonaj się, że prędkość 20km/h i 100km/h, to tylko jedna ze składowych, a cała reszta składowych jest taka sama.

   • W tym drugim wariancie nie zapomnij włączyć zderzaka Łagiewki tuż przed zderzeniem z ziemią, bo nie dasz rady się podzielić wnioskami z eksperymentu na forum.

 10. Nie ma kogo żałować wiejskich gamoni w ortalionowych zbrojach i obok blond jessica

Wiadomości z info112