Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pośpiech to zły i kosztowny doradca. Przekonali się o tym ci kierowcy (zdjęcia)

Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców, którzy przesadzili z prędkością. Wśród nich był 27-latek, który pędził audi 131 km/h i otrzymał 2500 złotych mandatu karnego oraz 15 pkt karnych.

– Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas reakcji potrzebny w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Kupił motocykl, stracił uprawnienia

Funkcjonariusze z bialskiej grupy SPEED zatrzymali uprawnienia trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów. Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec. 36-letni kierujący motocyklem marki Yamaha wracał do domu zakupionym chwilę wcześniej jednośladem. Przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h i stracił uprawnienia.

Pośpiech to zły i kosztowny doradca. Przekonali się o tym ci kierowcy (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Mandaty i utrata uprawnień

Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło również w tej samej miejscowości. Kierujący osobowym mercedesem 54-latek przekroczył prędkość o 69 kilometrów. Po nim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Kia. Również w tym przypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 118 km/h. Oznacza to, że 50-letni kierowca przekroczył tę dozwoloną o 68 kilometrów. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci pełniący służbę w rejonie miejscowości Misie zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km. 27-latek tłumaczył, że się spieszy. Otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł i 15 pkt karnych.

– Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie będzie kierował pojazdem, ten czas zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Pośpiech to zły i kosztowny doradca. Przekonali się o tym ci kierowcy (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Pośpiech to zły i kosztowny doradca. Przekonali się o tym ci kierowcy (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

20 komentarzy

  1. Gdyby tak wyeliminować Frania z komentarzy to zrobiło by się zupełnie normalnie. Czy redakcja nie może zablokować tego trolla?
    No chyba, że ktoś z redakcji tak się bawi – to gratulacje.

  2. A ten co 300 km jechał na autostradzie i spowodował koszmarny wypadek ,to pojadą i zabiorą mu chociaż prawo jazdy,a może po Domikanie nie będzie jeździł 300kmh

  3. Nieprzewidziane zdarzenie to miał mój dziadek jak pryknął.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo