Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Włodawy zapłacą mniej za ciepło

Dobra wiadomość dla mieszkańców Włodawy przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził skalkulowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie nową taryfę za ciepło.

Na przełomie lipca i sierpnia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. we Włodawie złożyło wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki o zatwierdzenie nowej taryfy opłat za ciepło. 5 września 2023 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził skalkulowaną przez Spółkę taryfę dla ciepła, zgodnie z którą, cena za centralne ogrzewanie jest niższa niż obecnie obowiązująca.

– Zatwierdzenie nowej taryfy za ciepło to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Już pół roku temu w trakcie w trakcie spotkania z mieszkańcami w sprawie cen ciepła zadeklarowałem, że nie będzie kolejnych podwyżek oraz że podejmiemy starania, aby obniżyć opłaty za ciepło. I właśnie teraz u progu nowego sezonu grzewczego ta obniżka staje się faktem – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Na jakie obniżki rachunków mogą liczyć mieszkańcy Włodawy? Odbiorcy ciepła chronieni, czyli objęci rządową dopłatą, którzy mieszkają w
domach jednorodzinnych, zapłacą za ciepło o około 5% mniej, zaś odbiorcy nie podlegający ochronie o około 10 – 14 % mniej w zależności od sposobu rozliczania. Około 9% obniżka obejmie natomiast mieszkańców zabudowy wielorodzinnej czyli bloków. Nowa taryfa weszła w życie z dniem 1 października br.

11 komentarzy

  1. Pewnie obniżka obowiązuje tylko do 15 października.

  2. Jak mniej zapłacą za ciepło to od teraz będzie im zimno?

  3. Ceny+ hip hip pisra !

  4. Mniej zapłacą bo w zeszłym roku wszyscy mieli kaloryfery zakręcone i siedzieli pod kocami, do tego doszło że u mnie w bloku wzdłuż całego pionu co szedł w kuchni ludziom grzyb wyszedł na ścianie bo z tego dobrobytu wszyscy mieli zakręcone kaloryfery. Musi mądre stwierdziły że im się nie będzie opłacało i ceny obniżyli żeby ludzie odkręcili choć troszkę te kureczki, żeby prezesy miały na cukierki he he

  5. W sierpniu podnieśli,żeby obniżyć .

  6. A mieszkańcy Lublina zapłacą więcej, bo kochają PO !

  7. Wczoraj przejechałem trasę Warszawa-Lublin-Wlodawa. Mijałem setki, może tysiące banerów głównie kandydatów PiS i nasunęło mi się jedno skojarzenie. Wydają ciężkie pieniądze, wyciągnięte z naszych (podatników) kieszeni po to aby wygrać w wyścigu do koryta. Ściana wschodnia to ich ostatni bastion i nadzieja na to, że przez następne 4 lata będą mogli bezkarnie nas okradać. Na mnie niech nie liczą. Polska to nie tylko PiS i PO. Przed wyborami kupują nas ochłapami a po wyborach sobie na nas odbiją wielokrotnie. Oni już byli i pokazali na co ich stać. Na szczęście jest jeszcze Trzecią Droga.

  8. Obniżyli ciepło podnieśli remontowe.Teraz place więcej niż przed obniżka.Zlodziejstwo

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport