Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg przez rzekę, bagna i lasy za sprawcą napadu na sklep

Sceny jak z dobrego filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj w gminie Trawniki. Policjanci ścigali zdesperowanego sprawcę napadu na sklep.

W czwartek przed południem do jednego ze sklepów w gminie Trawniki wszedł zamaskowany młody mężczyzna. Na głowę miał naciągniętą pończochę zaś w ręku trzymał pistolet. Od przerażonej ekspedientki zażądał wydania gotówki z kasy, a gdy ta obawiając się o swoje życie oddała mu 700 złotych napastnik skierował się w stronę wyjścia. Zanim jednak uciekł, zabrał jeszcze kilka kartonów papierosów.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przystąpili do pościgu za sprawcą napadu. Jednak to którędy ten będzie uciekał zaskoczyło wszystkich. Mężczyzna widząc, że funkcjonariusze są na jego tropie zaczął biec przez pobliską łąkę a gdy na jego drodze pojawiła się rzeka nie zastanawiając się długo, wskoczył do lodowatej wody i przedostał się na drugi brzeg. Tam nie miał lepiej gdyż teren okazał się bagnem. Lecz za wszelką cenę chciał uniknąć złapania, więc udało mu się przedostać i przez bagna.

Policjanci widząc desperację ściganego wezwali na miejsce posiłki. Do akcji zostali zaangażowani mundurowi z komisariatu w Piaskach oraz z Komendy w Świdniku. Na miejsce ściągnięto również przewodnika z psem tropiącym. W tym czasie mężczyzna przedostał się już do znajdującego się dalej lasu. Jednak otoczony ze wszystkich stron nie miał już żadnej drogi ucieczki i po blisko półgodzinie został zatrzymany.

Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. W chwili gdy dokonywał napadu był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego 0,6 promila alkoholu. Przy nim znaleziono skradzione ze sklepu papierosy, jednak nie posiadał gotówki. Okazało się, że podczas szaleńczej ucieczki po prostu siatkę z banknotami zgubił po drodze. Został zatrzymany w areszcie.

Teraz odpowie przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu 15 lat odsiadki.

2014-01-10 13:35:07

Komentarze wyłączone

Z kraju