Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 2 tys. interwencji strażaków po burzach. Nasz region w czołówce

Burze wyrządziły szereg szkód w znacznej części kraju. Straż pożarna wskazuje, że setki strażaków cały czas pracuje nad usuwaniem skutków nawałnicy.

Do godz. 21:00 strażacy w całym kraju odnotowali 2149 interwencji związanych z usuwaniem skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mowa tu o burzach, jakie przez wiele godzin szalały nad Polską.

Najwięcej wyjazdów miało miejsce w województwie śląskim – 501, na drugim miejscu jest podkarpackie – 435, a na trzecim lubelskie – 273. Sporo pracy mieli też strażacy w województwach małopolskim i łódzkim, gdzie przeprowadzili po ponad 150 działań.

Interwencje strażaków dotyczyły głównie usuwania podtopień i zalań na skutek intensywnych opadów deszczu, a także usuwania skutków silnego wiatru tj. wiatrołomów i zabezpieczenia uszkodzonych dachów.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wskazała też na dwa zdarzenia na wodzie. Pierwsze miało miejsce na Jeziorze Solińskim,gdzie w skutek silnego wiatru doszło do wywrócenia 3 łódek. Ratownicy WOPR podjęli z wody 8 osób. Drugie to Zwierzyniec na Roztoczu. Jak już informowaliśmy, konar uderzył w kajak, którym płynęły dwie osoby. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.

11 komentarzy

  1. To jest kara za wybory.Amen.

    • U mnie spadło kilka kropel deszczu. Nic nie wiało i nic nie grzmiało, a głosowałem na KO i jestem jednym z największych przeciwników twojego kościoła oraz wszystkich religii na tym świecie. Jak to wytłumaczysz?

  2. Kara od Boga za głosowanie na skazańców ,złodziei ,oszustów i malwersantów. Czyli na PiS. Patrzcie tylko te regiony mają nawałnice burze i trąby powietrzne gdzie PiS wygrał wybory. Ja głosuje zawsze przeciwko PiSowi u sąsiada dach zrywało miał dwa pożaru w tym roku a u mnie spokój.

  3. Braun ty po rodzicach jesteś takim debilem czy po narkotykach ci się tak porobiło.

  4. to wina PIS wyją po oddaniu koryta

  5. Trzeba dać dodatek strażakom za akcję jak dawali medykom za pandemię…

  6. Ponad 2 tys. interwencji strażaków po burzach. Trzeba przyznać, że w tym miesiącu solidnie zapracowali na swoje pensje.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport